free templates joomla

UFC Fight for the Troops 3: Jorge Masvidal vs. Rustam Khabilov

Rustam KhabilovWszystko toczy się w szybkim tempie. Dopiero w ostatnią sobotę Jorge Masividal odniósł swoje drugie zwycięstwo w UFC, a juz otrzymał propozycję kolejnej walki. Po pokonaniu na gali UFC on FOX 8 Michaela Chiesę, zwycięzcy 15 sezonu "The Ultimate Fighter", były pretendent do tytułu w Strikeforce zmierzy się w swoim trzecim występie w UFC z Rustamem Khabilovem (16-1 MMA, 2-0 UFC). Zgodnie z oficjalną informacją UFC, walka odbędzie się 6 listopada na gali UFC Fight Night zapowiadanej jako UFC Fight for the Troops 3.

W minioną sobotę, na UFC on FOX 8, Masvidal poddał Michaela Chiesę w drugiej rundzie pojedynku. Wielu nie dawało mu szans na jakikolwiek sukces w walce ze zwycięzcą TUF'a, ale swoją ciężką pracą i rozwagą w pojedynku pokonał przeciwnika jego własną bronią.

Ostatnim pojedynkiem przegranym przez zawodnika American Top Team było starcie o pas mistrzowski Strikeforce z Gilbertem Melendezem. Masvidal w przeszłości był półfinalistą turnieju Bellatora w wadze lekkiej. W UFC zadebiutował w kwietniu tego roku na gali UFC on FOX 7. W walce tej, przez jednogłośną decyzję, pokonał Tima Meansa.
W kolejnej walce w listopadzie zmierzy się z mistrzem świata w Sambo z 2007-go roku.

Dagestańczyk, Rustam Khabilov słynie z niezwykle efektownego stylu. Ma za sobą pięć zwycięstw z rzędu, z czego dwie ostatnie walki, które stoczył w UFC zakończyły się nokautem. W swoim debiucie w UFC na gali TUF 16 Finale w grudniu 2012 pokonał Vinca Pichela przez KO w pierwszej rundzie, a w drugiej walce, która odbyła się na UFC 159 w kwietniu 2013 roku pokonał Yancy Medeirosa przez TKO, także w pierwszej rundzie.