free templates joomla

UFC 150 Henderson vs. Edgar 2: typowanie Redakcji!

henderson vs edgarW sobotę 11-go sierpnia odbędzie się gala UFC 150: "Henderson vs. Edgar 2", która będzie mieć miejsce w hali Pepsi Center w  Denver w stanie Kolorado (USA). Głównym wydarzeniem będzie rewanżowy pojedynek o pas wagi lekkiej pomiędzy Bensonem Hendersonem, który broni tytułu i byłym mistrzem Frankie Edgarem.  Jednak w głównej karcie nie tylko ich pojedynek będzie przyciągał uwagę. Występ Donalda Cerrone przeciwko Melvinowi Guillardowi czy Jake'a Shieldsa przeciwko Edowi Hermanowi. My tradycyjnie typujemy wyniki walk głównej karty i zapraszamy do zapoznania się z nimi:
155 lbs.: Benson Henderson (16-2) vs. Frankie Edgar (14-2-1)
Głupia taktyka Edgara w ich pierwszej walce zadecydowała o jego porażce. Zamiast blokować kopnięcia „The Truth” je wyłapywał i odpuszczał, co było dość niezrozumiałe dla wszystkich oglądających to starcie. Zakładamy, że tym razem Edgar będzie miał ciekawszy pomysł na walkę z Hendersonem i wykorzysta swoją szybkość, boks i zapasy, aby zdecydowanie wypunktować rywala. Trenujący w Arizonie „Smooth” nie ma takiej siły ciosu jak chociażby Maynard, więc o zaskakujące KO, czy nawet knockdown w jego wykonaniu nie mamy się co obawiać. Nie wydaje się też, że Benson będzie w stanie pokazać coś więcej niż w ostatnim starciu z Frankiem. To zawodnik z New Jersey będzie raczej tym, który do gry wniesie coś nowego i zaskakującego. Tak jak poprzednim razem postawimy na Edgara, tym razem licząc na to, że były mistrz będzie wystarczająco zmotywowany do tego, aby odzyskać swój pas i do rewanżu z Hendersonem wyjdzie przygotowany przynajmniej tak, jak do swojej trzeciej walki z Maynardem.
Nasz typ: Frankie Edgar zwycięży przez decyzję

155 lbs.: Donald Cerrone (18-4) vs. Melvin Guillard (30-10-2)
Po raz pierwszy od dłuższego czas Melvin Guillard trafi na stójkowicza, który będzie w stanie mu zagrozić. Mało tego, w tej jedynej płaszczyźnie, w której Guillard ma umiejętności na poziomie UFC Cerrone jest zwyczajnie lepszy, co potwierdzają historie z obozu Grega Jacksona. Obaj zawodnicy trenowali ze sobą przez spory okres czasu i to Cerrone uczył Guillarda jak bić się w stójce. W dodatku Kowboj z Teksasu ma lepsze warunki od swojego rywala, potrafi skutecznie walczyć ciosami prostymi i obijać rywali swoimi mocnymi kopnięciami. Nie będziemy jednak dłużej analizować walki w stójce obu fighterów, ponieważ zakładamy, że Donald Cerrone zrobi jedyną logiczną rzecz w tej walce, czyli podczas jednej z wymian sprawnie obali Guillarda i tam wykorzysta swoje bardzo dobre umiejętności grapplingowe poddając rywala duszeniem zza pleców, tak jak robił to m.in. w starciach z Siverem, czy Kellym.
Nasz typ: Donald Cerrone zwycięży przez poddanie w 1 Rundzie

185 lbs.: Jake Shields (27-6-1) vs. Ed Herman (20-7)
Ed Herman jest bardzo solidnym średnim I potrafi sprawić problemy swoim rywalom, ale mimo wszystko wydaje nam się, że jest on przynajmniej o klasę niżej niż Jake Shields. Podopieczny Cesara Gracie miał swoje momenty, jako mistrz wagi średniej Strikeforce m.in. pokonując Dana Hendersona i bardzo możliwe, że da też kilka dobrych walk w tej kategorii w UFC. Nie ma oczywiście mowy, żeby Shields kiedykolwiek był mistrzem, albo chociaż wdarł się do TOP 5, ale ze swoim zestawem umiejętności powinien sobie radzić z rywalami klasy Eda Hermana.
Nasz typ: Jake Shields zwycięży przez decyzję

185 lbs.: Yushin Okami (26-7) vs. Buddy Roberts (12-2)
Ciężko mówić cokolwiek zarówno o tej walce, jak I o Buddym Robertsie. Okami jest po dwóch porażkach i dobrze wie, że potencjalna wpadka z nieznanym nikomu Robertsem bardzo drastycznie wpłynie na jego karierę. Japończyk wie też, że Joe Silva uśmiechnął się do niego dając mu rywala z tak niskiej półki, dlatego lepszy o treningi z Chaelem Sonnenem Okami powinien spiąć się i odprawić Robertsa przed czasem.
Nasz typ: Yushin Okami zwycięży przez TKO w 1 Rundzie