free templates joomla

Trzy nowe walki na MAX Muay Thai 3 w Chinach!

Max Muay Thai 3 Buakwa vs Dong Wen FeiTrzy nowe pojedynki zostały oficjalnie potwierdzone przez organizację MAX Muay Thai, na najbliższą galę w Zhengzhou w Chinach w dniu 10-go sierpnia i są to niezwykle atrakcyjne superfight z udziałem największych gwiazd Muay Thai. Przede wszystkim gwarantowany jest występ 31-letniego Buakawa Banchameka (208-21-12 54 KO) i tym razem będzie to już poważny pojedynek a nie tylko pokazowy występ, do jakich ostatnio przyzwyczaił fanów i czym nieco drażnił. Jego rywalem będzie niezły chiński fighter Dong Wen Fei.

Chińczyk walczył już przeciw takim fighterom jak Albert Kraus czy Aikpracha i przeciw silnemu Vuyisile Colossa z RPA, więc nie należy się martwić o jego dyspozycję i możliwości. Dla Buakawa z kolei będzie to czas na rehabilitację po trzech dziwnych pojedynkach, które nie są ujęte w jego oficjalnym rekordzie. Dodatkowo mimo jego procesu z Thai Fight, może on się pokazać światowej publiczności. na razie nie jest jasne czy walka będzie na zasadach Muay Thai czy K-1 MAX.

Kolejną silną parą na gali będzie zestawienie Taja Aikpracha Meenayothina (84-16-1) z Jordanem Watsonem z Anglii. W wadze do 70 kg Watson to najlepszy brytyjski zawodnik Muay Thai, który ma za sobą mniej lub bardziej udane starcia ze światową czołówką tego sportu. Był m.in. uczestnikiem słynnego King's Cup z 2010 roku, gdzie pokonał Vuyisile Colossa i przegrał po wyrównanej walce z Yodsanklai'em Fairtexem. Aikpracha zaś to były mistrz Lumpinee, uczestnik wielu światowych gal i niegdyś przez rok...mieszkaniec Polski, gdzie trenował i nauczał tajskiego boksu w Krakowie. Na pewno spora rzesza fanów z naszego kraju będzie mu kibicować.

Ostatni potwierdzony superfight był znany nieoficjalnie już ponad miesiąc temu, ale teraz zyskał pełnoprawny status. Zmierzą się w nim Taj Kem Sitsongpeenong (117-22-4) i trenujący w Holandii Maiki Katarasanasis. Kem to wielokrotny mistrz świata (WMC, WBC Muay Thai) i mistrz stadionu Rajadamnern z 2007 roku. Poniżej karta walk gali:

Turniej Max Muay Thai
Liam Harrison (Anglia)
Martin Akhtar (Szwecja)
Saketdao Petchphayathai (Tajlandia)
Zhang Dezheng (Chiny)

Superfight
Kem Sitsongpeenong (Tajlandia) vs Maiki Katarasanasis (Holandia)
Aikpracha Meenayothin (Tajlandia) vs Jordan Watson (Anglia)

Main event
Buakaw Banchamek (Tajlandia) vs Dong Wen Fei (Chiny)