free templates joomla

Enfusion Live Tenerife: Wendell Roche pokonuje Ruibala! Wyniki!

Wendell RocheW sobotę 13-go lipca w hali Palacio Municipal de Deportes w Santa Cruz na hiszpańskiej Teneryfie miała miejsce gala Enfusion Live Tenerife, którą orgnizowała grupa Enfusion, Federación Canaria de Kick Boxing i lokalni sponsorzy z tej pięknej hiszpańskiej wyspy. Niestety nie obyło się bez druzgocących kartę walk, zmian podczas tej gali. Przede wszystkim wypadły dwie największe holenderskie gwiazdy Andy Souwer i Henri Van Opstal. Mimo to fani mogli ogladać walki, gdzie dominował Kicboxing na zasadach K-1, Muay Thai i MMA.

Zestawienie walk gali, czym bliżej imprezy tym większe przechodziło perturbacje. Nawet walka wieczoru, gdzie o tak zwany światowy pas Enfusion Live w wadze do 90 kg, miał walczyć bojowy 36 letni Hiszpan Moises Ruibal (19-5) a jego rywalem pierwotnie miał być Jiri Zak z Czech, nie oparła się zmianom. Świetnego Czecha zastąpił wysłużony i solidny 43 letni Holender Wendell Roche (52-16) który nie walczył od zeszłego roku.

Weteran zupełnie wystarczył na Hiszpana i po pięciu rundach, zwyciężył pierwszy raz po pięciu porażkach. Ostatni raz Roche wygrał w 2011 roku pokonując na SuperKombat Mariana Baryłę z Polski. Ogólnie była to trzecia wygrana na jedenaście walk Wendella, który wielokrotnie zapowiadał zakończenie kariery, ale póki o co mu się to nie udało a i sobotnia walka pokazała, iż jest w stanie przytrzeć nosa młodszym rywalom. Wendell miał dobre wsparcie ponieważ towarzyszył mu wspomniany na początku Holender Andy Souwer, który był jego sekundantem na Teneryfie.

O pas znanej głównie w krajach Beneluxu i Bałkanach organizacji WFCA w wadze średniej (72,5 kg) bił się Hiszpan Jonay Risco i Portugalczyk Arnaldo Silva. Po zaciętych pięciu rundach zwyciężył hiszpański zawodnik. Fighterem wieczoru został z kolei Maximo Suarez, który znokautował Chińczyka Duoli Chena. Szkoda, że w tej formie "El Gladiator" nie skonfrontował się w planowanej walce z Andym Souwerem, bo byłby to prywający bój. Suarez jest niezwykle agresywnym fighterem i niewątpliwie będzie wkrótce stanowił o sile hiszpańskiego Kickboxingu i Muay Thai. Zawodnik z Azji był naprawdę ciężko trafiony prawym sierpem i nokaut był bardzo poważny.

Jeszcze lepiej pokazał się Kanadyjczyk Josh Jauncey, który zastąpił Henri Van Opstala i wysokim kopnięciem na głowę pokonał Davida Calvo z Hiszpanii. Sędzia przerwał walkę, bo pewnie skończyłaby się jeszcze cięższym nokautem. Dość szczęśliwe wycięstwo przez dyskwalifikację odniósł także najlepszy hiszpański zawodnik Abraham Roqueni, który bił się z trenującym w Hiszpanii Elamem Ngorem z Senegalu. Pierwszą rundę wygrał Ngor. Drugą Roqueni a trzecia była remisowa ze wskazaniem na "Czarną Panterę". Spodziewano się dogrywki, ale decyzja o czwartej rundzie rozsierdziła go i po protestach został zdyskwalifikowany. W programie gali były także dwie walki MMA i zwyciężyli w nich przez poddania Jonathan León i Acoydan "Pei" Duque.

Komplet wyników:

74 kg: Aitor Alonso (Holandia) pokonał Carlosa la Loba (Hiszpania) przez TKO
72,5 kg: Jonay Risco (Hiszpania) pokonał Arnaldo Silva (Portugalia) przez decyzję 3-0
54 kg: Eva Naranjo (Hiszpania) pokonała Iman Barlow (Anglia) przez niejednogłośną decyzję 2-1 po extra 4 rundzie
70 kg: Josh Jauncey (Kanada) pokonał Davida Calvo (Hiszpania) przez TKO (wysokie kopnięcie) w 1 rundzie
+95 kg: Moises Baute (Hiszpania) pokonał Luisa Morais (Portugalia) przez KO (kolano) w 2 rundzie (1:20 min)
70 kg: Abraham Roqueni (Hiszpania) pokonał Elama Ngora (Senegal) przez dyskwalifikację po 3 rundzie
70 kg: Máximo Suarez (Hiszpania) pokonał Duoli Chena (Chiny) przez KO (prawy sierp) w 2 rundzie (2:19 min)

Walka o pas MŚ Enfusion
90 kg: Wendell Roche (Holandia) pokonał Moisesa Ruibala (Hiszpania) przez niejednogłośną decyzję 2-1