free templates joomla

Lumpinee Stadium: Sam-A pokonuje Tonga!

Sam-A Najlepszy zawodnik Muay Thai w 2011 Sam-A Kaiyanghadaogym pokonał na punkty Tonga Puideenaidee podczas walki na Lumpinee Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku w dniu 7-go sierpnia w ramach gali Superfight "Fairtex + Petchindee 7". Pojedynek odbył się w wadze koguciej (55 kg).


Była to 359 wygrana kilkukrotnego mistrza Lumpinee przy 43 porażkach i 8 remisach. Tak wysoki rekord był możliwy ponieważ walczy on zawodowo od 9 roku życia. Dodatkowo było to już trzecie zwycięstwo nad Tongiem. Była to też pierwsza wygrana po niespodziewanej porażce w maju z Penekiem Sitmunoi i stracie tytułu mistrza wagi koguciej. Wcześniej, bo w 2008 roku wygrał on z nim przed czasem i Penek zrewanżował mu się udanie. Teraz Sam-A odrabia straty i być może wkrótce dojdzie do rewanżu o pas mistrza.

Podczas gali wystąpił także trzykrotny mistrz Rajadamnern Stadium i zarazem mistrz świata WBC w wadze lekkiej (61,2 kg) Jomthong Chuwatana. 22 letni utytułowany fighter znokautował Thongchai Sitthongsaka po dramatycznej walce. Podobnie zwyciężył Songkom Sakhomsin, który przed czasem zwyciężył Tuana Kor.Kumpanarta. Obie walki do obejrzenia poniżej: