free templates joomla

Wielkie hity na Lumpinee Boxing Stadium!

Kongsak SitbomeeDo kilku wielkich superhitów Muay Thai dojdzie na słynnym Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku, stolicy Tajlandii w dniu 12-go lipca. Idący ostatnio jak burza 23 letni Kongsak Sitbonmee, zmierzy się z niezwykle twardym i doświadczonym Petboonchu F.A. Group w walce wieczoru. Kongsak to najlepszy fighter w Tajlandii w 2011 roku zdaniem dziennikarzy opisujących walki tajskiego boksu. Ma on na koncie wygrane walki niemal z każdym z liczących się zawodników wag od koguciej do półśredniej i większość uznanych mistrzów unika go jak ognia.

Był mistrzem Lumpinee w wagach 126 funtów, 130 funtów, mistrzem Tajlandii i mistrzem świata WMC. Na jego koncie widnieje prawie 160 wygranych walk i 50 porażek ponoszonych w młodym wieku, bowiem walczy on od 9 roku życia. Jego wzorem i mistrzem jest legendarny Changpuek Kiatsongkrit, który walczył z Robem Kamanem, Ernesto Hoostem, Peterem Smitem czy Ricky Roufusem, którego znoszono na noszach z ringu po pojedynku z maleńkim Tajem.

Petboonchu FA, to zawodnik, który unika większość liczących się zawodników a klasyką była jego rywalizacja z Saenchai wówczas nazywającym się Sor. Kingstar. Karierę zaczynał w wieku 4 lat w campie F.A. Group w Bangkoku, pozostawiony tam przez rodziców. Uchodzi za mistrza klinczu i uderzeń kolanami, czym utrudnia życie niemal każdemu zawodnikowi. Ma 24 lata i ponad 150 wygranych walk.

Na tym nie koniec bowiem aktualny mistrz Nong-O Gaiyanghaadao, ponownie wyjdzie do walki z Singdamem Kiatmoo9. Ta walka jest rewanżem za czerwcowe starcie, bowiem zdaniem wszystkich (poza sędziami), Nong-O przegrał tę walkę. Klasa obu fighterów nie podlega dyskusji a wynik pozostaje otwartą sprawą i oby tym razem sędziowie nie byli ślepi.

Kolejnym wielkim hitem i kto wie czy nie największym to walka młodego Superlek Wor Sangprapai z jedną z największych postaci tajskiego boksu w wadze koguciej jakim jest wielokrotny mistrz Lumpinee Sam-A Gaiyanghaadao. Za Superlekiem stoi szereg wygranych walk pod rząd a za Samem-A, kapitalna kariera i 363 wygrane walki w karierze, co jest niesamowitym wyczynem.

Dodatkowo na Lumpinee pojawi się mistrz Rajadamnern w wadze 130 funtów Kaimookaw Por Thairungruangkhamai a jego rywalem będzie Petpanomrung Wor Sangprapai, który w styczniu tego roku sprawił sensację pokonując w 125 funtowej rywalizacji wspomnianego Sama-A. Poniżej karta walk gali:

Mondam Sor Wirapon vs Fonluang Sitboonmee
Niwwangjan Pakonponsurin vs Nonthakit Tor Mohsri
Nongbia Chokngarmwong vs Petuthong Or Kwanmuang
Petmorakot Wor Sangprapai vs Yokwithaya Petseemuan
Petpanomrung Wor Sangprapai vs Kaimookaw Por Thairungruangkhamai
Sam-A Gaiyanghaadao vs Superlek Wor Sangprapai
Nong-O Gaiyanghaadao vs Singdam Kiatmoo9
Kongsak Sitboonmee vs Petboonchu FA Group