free templates joomla

Caol Uno vs Shintaro Ishiwatari - powrót do korzeni!

Caol UnoLegenda japońskiej sceny MMA, Caol Uno (26-15-5) po ośmiu latach zdecydował się na powrót do organizacji Shooto. Weteran UFC, K-1 Hero's i Dream zmierzy się z obecnym Królem Pancrase w wadze koguciej, Shintaro Ishiwataro (13-4-4). Walka tych dwóch zawodników uświetni galę Shooto w Kouruken Hall 30-ego września.

37-letni Uno obecnie walczy w wadze piórkowej, gdzie stoczył trzy walki i jedną wygrał. Ostatnio pokonał na gali noworocznej Akiyo Nishiurę przez decyzję. W ostatnich dziewięciu walkach wygrał zaledwie dwa razy i raz zremisował. Zbliżający się do końca swojej kariery zawodnik w 2000 roku po pokonaniu innej legendy, autora najpiękniejszej balachy w MMA, Ruminy Sato został mistrzem Shooto w wadze lekkiej.

Dziesięć lat młodszy Ishiwatari powraca natomiast do Shooto po ponad dwóch latach, kiedy to pokonał Wataru Mikiego na The Way of Shooto 3. W ostatnich ośmiu walkach dla Sengoku i Pancrase wypracował sobie rekord 6-1-1 stając się czołowym kogucim w Japonii. Jedną z plam w rekordzie zawodnika z Osawy jest porażka z dobrze znanym fanom UFC, 'Korean Zombie', który udusił go zza pleców na jednej z gal Sengoku.