free templates joomla

WSOF 3: Wyniki! Burkman poddaje Fitcha! Wideo!

WSOF 3 W piątek, 14 czerwca 2013 mogliśmy podziwiać galę organizowaną po raz trzeci przez World Series of Fighting,  kierowanej przez Raya Sefo. W walce wieczoru zmierzyli się Josh Burkman (26-9 MMA) i Jon Fitch (24-6-1 MMA), który uważany był za murowanego faworyta. Był to pojedynek rewanżowy.

MMA  jest sportem na tyle nieprzewidywalnym, że często tak zwani "murowani" faworyci zawodzą, a zwyciężają ci skazywani na porażkę. Tym razem tak właśnie było.

Burkman chcąc zrewanżować się za porażkę z czasów UFC musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Od początku skoncentrowany, nie ruszył z impetem na swojego oponenta, ale spokojnie kontrolował jego poczynania od pierwszej sekundy pojedynku. Cofający się Burkman naruszył lewym sierpowym Fitcha, następnie "czysto" trafił prawym prostym i miał swojego oponenta na macie oktagonu. Fitch widząc, że zaraz będzie po walce zaczął w popłochu szukać szansy na wyjście z niekorzystnej pozycji, ale wtedy popełnił błąd zostawiając głowę w obrębie obręczy barkowej Burkmana, który od razu wyprostował plecy, odbierając dużą ilość tlenu swojemu przeciwnikowi.

Duszenie gilotynowe było na tyle dobrze zapięte, że po przejściu na plecy Fitch zaczął się dusić i było już pewne, że w takiej pozycji nie wytrzyma choćby 20 sekund. W czterdziestej sekundzie walki Burkman widząc nieprzytomnego Fitcha kończy pojedynek.

Ciekawe, czy w Stanach również wielu "specjalistów" będzie domagała się kary, zlinczowania, czy Bóg wie, czego, za to, że arbiter za późno przerwał pojedynek, tak jak to miało miejsce w jednym z pojedynków na ostatnim KSW 23?

Na jednej z kolejnych gal organizowanych przez WSOF być może zobaczymy mistrza KSW w wadze półciężkiej, Jana Błachowicza.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
170 lbs: Josh Burkman pokonał Jona Fitcha przez techniczne poddanie (gilotyna) w 1. rundzie (0:41 min)

Karta główna
170 lbs: Steve Carl pokonał Tysona Steele’a przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (1:32 min)
155 lbs: Jacob Volkmann pokonał Lyle’a Beerbohma przez jednogłośną decyzję, (2 x 30-27; 29-28)
155 lbs: Justin Gaethje pokonał Briana Cobba przez TKO (niskie kopnięcia) w 3 rundzie (2:19 min)

Pozostałe
145 lbs: Jerrod Sanders pokonał Jeffa Smitha przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)
155 lbs: Dan Lauzon pokonał Johna Gundersona przez jednogłośną decyzję, (3 x 30-27)
135 lbs: Carson Beebe pokonał Joe Murphy’iego przez jednogłośną decyzję, (3 x 29-28)
185 lbs: Krasimir Mladenov pokonał Kendricka Miree przez jednogłośną decyzję, (2 x 30-27; 29-28)
155 lbs: Brenson Hansen pokonał Josha Montalvo przez jednogłośną decyzję,( 2 x 30-27; 29-28)


Wideo z walki wieczoru - Josh Burkman vs Jon Fitch