free templates joomla

FFC 5: Ricco Rodriguez vs Błażej Wójcik!

Final Fight Championship 5Polski zawodnik MMA, Błażej Wójcik (3-2) z Linke Gold Team Piła wystąpi w walce wieczoru podczas kolejnej gali Final Fight Championship 5, która odbędzie się 24 maja w Osijeku w Chorwacji. Polak zmierzy się z mistrzemj UFC, Ricco Rodriguezem (49-19) z USA, który podpisał kontrakt na trzy walki z organizacją Orsata Zovko.

Wójcik miał wystąpić pierwotnie na poprzedniej edycji FFC 4, gdzie bił się Maciej Browarski z Jasonem Jonesem. Wójcik miał wystąpić także w walce wieczoru z Maro Perakiem, ale ostatecznie przesunięto go na 25 maja i rywalem będzie słynny "Suave". Pojedynek odbędzie się na zasadach Pride'u czyli z możliwością kopnięć w parterze w głowę, ale z wykluczeniem uderzeń łokciami.

Gala FFC znów będzie połączeniem walk MMA i K-1, a transmisja przewidziana jest do przeszło sześćdziesięciu krajów świata. Po raz drugi udział w gali weźmie polski zawodnik, któremu jednak nie będzie łatwo wygrać z uwagi na doświadczenie rywala, ale poprzednio także Maciejowi Browarskiemu nikt nie dawał wielkich szans, a mimo to Polak zaszokował całą Europę. Liczymy na podobną postawę Błażeja Wójcika. Poniżej zamieszczamy pełną kartę walk.


Karta walk:

MMA HW:  Ricco Rodriguez vs. Błażej Wójcik
Kickboxing HW:  Pavel Zhuravlev vs. TBA
MMA HW:  Ante Delija vs. Egzon Selmani
Kickboxing HW:  Sebastian Ciobanu vs. TBA
MMA –66 kg:  Antun Račić vs. Artak Nazarjan
Kickboxing HW:  Igor Mihaljević vs. Rok Štrucl
MMA –77 kg:  Ivan Gluhak vs Laszlo Senyei
Kickboxing –91 kg:  Josip Semren vs Ivan Stanić
MMA –93 kg:  Matej Batinić vs. Sandor Okros
Kickboxing -91 kg:  Stefan Anđelković vs Nino Vladušić