free templates joomla

Artem Levin pokonany przez Simona Marcusa na Lion Fight 9!

Artem Levin vs Simon MarcusW sobotę 16-go marca w Las Vegas w Nevadzie odbyła się najważniejsza amerykańska impreza Muay Thai tego weekendu. Była nią gala Lion Fight 9, prężnej organizacji Lion Fight Promotions LLC, kierowanej przez prezesa Scotta Kenta i Christine Toledo. Tym razem walką wieczoru było starcie Rosjanina i zarazem mistrza świata WBC, oraz Showtime Artema Levina (68-5-1, 31 KO) i kanadyjskiej sensacji jaką jest Simon Marcus (32-0, 22 KO). Pojedynek w wadze półciężkiej niespodziewanie wygrał pochodzący z Jamajki Marcus. Bój nie był widowiskowy i bardzo wyrównany. Sporą część winy ponosi tu sędzia Steve Mazzagatti, który pozwalał na klinczowanie ponad miarę.

Przekraczało to nawet normy tajskie a z uwagi na wagę zawodników był to klincz rodem z klatki UFC. Być może Mazzagatti kiedyś czytał o klinczu i bardzo przejął się lekturą. Zresztą chyba nawet Dana White nie jest fanem tego sędziego mówiąc, że "sędziowanie przez niego walki, przypomina przeglądanie jakiejś cholernej listy zakupów, podczas gdy obok dwóch facetów wypruwa sobie żyły". Patrząc na walkę Levina z Marcusem trudno było się z tym nie zgodzić. Obaj nie imponowali szybkością i brakowało finezyjnych akcji. Mało też było kopnięć. Levi lepiej boksował, zaś Marcus postawił na uderzenia łokciami. Dwie rundy punktowano dla Rosjanina a trzy dla Kanadyjczyka. Dlatego też on zszedł z ringu jako zwycięzca i zdobył pas organizacji. Video z walki.

W pozostałych walkach także sporo się działo. Dynamiczny pojedynek stoczyły panie Tiffany Van Soest i Natalie Yip. Wygrała Van Soest na punkty i jest to jej szóste zawodowe zwycięstwo. Także dobrze wypadł do niedawna numer jeden amerykańskiego Muay Thai Kevin Ross, wygrywając z Bernie Mendietą a amerykańskich fanów najbardziej ucieszył Ognjen Topic, który pięknym kopnięciem na głowę znokautował Taja Paowarita Sasiprapa. Na gali pojawiło się mnóstwo ważnych osób świata sztuk walki jak Ray Sefo, Frank Trigg czy Frank Mir.  Uświetniły one kolejną imponującą galę na rozwijającym się wciąż szybko amerykańskim rynku Muay Thai.

Komplet wyników:

Main event
79,5 kg: Simon Marcus (Kanada) pokonał Artema Levina (Rosja) przez decyzję 3-0

Pozostałe walki
57 kg: Tiffany Van Soest (USA) pokonała Natalie Yip (USA) przez decyzję 3-0
67 kg: Kevin Ross (USA) pokonał Bernie Mendietę (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-1
59 kg: Ognjen Topic (USA) pokonał Paowarita Sasiprapa (Tajlandia) przez KO (wysokie kopnięcie) w 3 rundzie (0:07 min)
54,5 kg: Jason Andrada (USA) pokonał Erika Ruiza (USA) przez KO w 1 rundzie (2:59 min)