free templates joomla

Dymisje we władzach FILA po decyzji o wycofaniu zapasów z Igrzysk Olimpijskich!

FILASą już pierwsze decyzje, które zdruzgotały większość kibiców sportowych i dotyczących możliwości wycofania zapasów z programu Igrzysk Olimpijskich. Ze stanowiskiem pożegnał się Raphael Martinetti, prezes World Wrestling Federation FILA co miało miejsce podczas corocznego spotkania liderów organizacji FILA w Tajlandii. Jego miejsce zajmie Nenad Lalovic z Serbii. Asystentem zaś będzie Stan Dziedzic z USA. Dziedzic jest byłym mistrz świata i brązowym medalistą olimpijskim.

Ponadto, organizacja powoła radę kryzysową, który ma za zadanie spowodować powrót zapasów na Igrzyskach Olimpijskie. W jej skład weszli: Jim Scherr (USA) - wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Kolejni to legendarny Aleksander Karelin z Rosji - czterokrotny medalista IO, z czego miał trzy złote medale i jest obecnie członkiem rosyjskiego parlamentu. To szalenie ważne, bowiem za zapasami ujął się sam Władymir Putin, prezedent Rosji.

Także Pedro Gama Filho (Brazylia) - Prezes Wrestling Federation Brasil a więc kraju, który będzie gospodarzem następnej olimpiady w 2016 roku. Miejmy nadzieję, że zmiany te doprowadzą do powrotu zapasów na Igrzyska Olimpijskie a więc miejsca na jakie ten sport  zasługuje.