free templates joomla

Marcin Bandel zdobywa pas German MMA Championship! Wyniki!

Marcin BandelPolski zawodnik MMA wagi średniej Marcin Bandel (9-2) z Drysdale Jiu-Jitsu Łódź zdobył pas niemieckiej organizacji German MMA Championship pokonując Niemca Andreasa Birgelsa (6-4) podczas gali GMC 3 "Kraniotakes vs Schmiedeberg", która odbyła się w sobotę 16 lutego w Herne w Niemczech. Polak po półtorej minuty walki założył swoją koronną dźwignię na nogę i zmusił rywala do poddania.

Był to pierwszy zagraniczny występ utalentowanego 23 letniego łodzianina, chociaż miał on już zwycięstwa nad rywalami z innych krajów. Tyle, że odniesione one były na krajowych arenach. Jak dotąd to największy sukces Marcina Bandela nazywanego "Bomba". Polak miał drobne kłopoty na początku walki z reprezentującym Team Alpha Germany 29 letnim Niemcem, ale po sprowadzeniu do parteru wszystko poszło już gładko. Bandel propozycję walki przyjął w ostatniej chwili, tym bardziej więc sukces zasługuje na uznanie.

Podczas gali w walce wieczoru zmierzyli się dwaj niemieccy zawodnicy wagi ciężkiej i także był to pojedynek o pas wagi ciężkiej organizacji GMC.  Björn Schmiedeberg (9-3-1) i Andreas Kraniotakes (15-6-1) bili się na pełnym dystansie. Po 25 minutach dość mało widowiskowej walki sędziowie ogłosili remis, co jest rzadkością w tej wadze. Tak więc walka, która miała dać odpowiedź, kto jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej w u naszych zachodnich sąsiadów, niestety rozczarowująco takiej odpowiedzi nie dała.

Pas wagi lekkiej organizacji zdobył za to znany z występów w KSW utalentowany Ruben Crawford (13-2).  23 letni Combat Club z Koloni pokonał przez poddanie weterana organizacji Bellator Nayeba Hezama (14-14) z Francji. Na Crawforda czeka teraz trudniejszy rywal, bo sam Daniel Waichel, były mistrz M-1 Global. Obaj zmierzą się ze sobą w kwietniu na gali RFC w swoim kraju. Warto zauważyć, iż Crawford zmienił kategorię wagową z półśredniej na lekką.

Trzeci pas wagi półśredniej zdobył Abusupiyan Magomedov (8-0), który zakończył walkę uderzeniami w parterze z Jessinem Ayari (9-3). Podczas gali wystąpił także potężny Grzegorz Maciewski (1-0) z Hamburga i rozbił Chrisa Mahle (1-4) znanego z walk z Konstantinem Gluhovem i Alexandru Lungu a także z niedoszłego występu na polskiej gali Strefa Walk przeciwko Aleksandrowi Emelianenko.

Komplet wyników:

Walki o pas mistrza GMC
+93 kg: Björn Schmiedeberg vs. Andreas Kraniotakes - Remis (47-47, 48-48, 48-48)
70 kg: Ruben Crawford pokonał Nayeba Hezama przez poddanie (trójkątne duszenie) w 1 rundzie (3:13 min)
77 kg: Abus Magomedov pokonał Jessina Ayari przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:49 min)
84 kg: Marcin Bandel pokonał Andreasa Birgelsa przez poddanie (dźwignia na nogę) w 1 rundzie (1:32 min)
66 kg: Patrik Berisha vs. Martin Buschkamp - No Contest

Superfight
+93 kg: Grzegorz Macziewski pokonał Chrisa Mahle przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie 1:22 in Rd.1
77 kg: Djamil Chan pokonał Angelos Zampakikas przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:18 min)
+93 kg: Jarjis Danho pokonał Igora Swonkina przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:23 min)
70 kg: Lorenzo Navarro pokonał Niko Lohmanna przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 1 rundzie (2:36 min)
Thomas Berset pokonał Felipe Thiago przez KO (kolano) w 2 rundzie (0:08 min)
93 kg: Wesley Howard pokonał Timona Beckera przez poddanie (dźwignia na kolano) w 1 rundzie (3:21 min)
84 kg: Derwisch Cidar pokonał Ndonda Kumbu przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 2 rundzie (1:01min)
70 kg: Leo Zulic pokonał Jakoba Meyera przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (0:26 min)
57 kg: Salah Elkas pokonał Dimitri Götte przez decyzję
66 kg: Lom Ali Eskiew pokonał Tobiasa Hubera przez poddanie (gilotynowe duszenie) w 2 rundzie (1:30 min)