free templates joomla

Respect 8: Marcin Naruszczka vs Abu Azaitar!

fot. mixfight.nl - Marcin NaruszczkaMiędzynarodowy mistrz niemieckiej organizacji MMA, Respect a także zawodnik polskiej Federacji KSW Marcin Naruszczka (10-1) z Okniński Team, otrzymał propozycję na walkę w obronie pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej (do 93 kg), który zdobył we wrześniu 2011 i obronił w kwietniu br. Jego rywalem może być pogromca znanego w Polsce Martina Zawady, Abu Azaitar (5-1) z Niemiec. Do walki może dojść 22-go września w Essen.

Azaitar pokonał Zawadę na kwietniowej gali Respect 7, podczas której Naruszczka znokautował doświadczonego pretendenta Mario Stapela. Jak udało nam się dowiedzieć, Polak poinformował KSW o propozycji pojedynku z uwagi na kontrakt jaki posiada z największą polską Federacją i ponieważ nie jest przewidziany na odbywającą się z zbliżonym terminie galę KSW 20.

Przypomnijmy, że Naruszczka debiutował w KSW w maju w Łodzi, gdzie na punkty uległ Borysowi Mańkowskiemu po raz pierwszy doznając porażki. Wcześniej zanotował imponującą serię 10 zwycięstw z rzędu. Walka w KSW odbyła w kategorii półśredniej (77 kg) i Naruszczka był jedynym zawodnikiem, który miał kłopoty z wypełnieniem limitu. Po gali i po konsultacji z lekarzem stwierdził, że walki w 77 kg, kosztują go sporo sił podczas utraty wagi i chce walczyć w kategorii średniej (84 kg).

Tym nie mniej w Niemczech stoczy trzeci raz w karierze pojedynek w wadze do 93 kg, gdzie także czuje się dość dobrze. O ile nam wiadomo Azaitar nie potwierdził jeszcze w 100%, że chce bić się z Polakiem na rodzimym ringu, ale zapewne jest to kwestią czasu. Będziemy informować o tej sprawie.