free templates joomla

Anthony Johua o 10 kg cięższy od Oleksandra Usyka przed walką o pasy WBA, WBO, IBF i IBO

Usyk vs JoshuaO 10,4 kg cięższy okazał się cięższy były mistrz świata w boksie Brytyjczyk Anthony Joshua (24-2, 22 KO) od aktualnego championa Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Ukrainy przed sobotnim rewanżem, którego stawką są tytuły organizacji WBA (Super), IBF, WBO, IBO w wadze ciężkiej.

Ceremonia ważenia uczestników jutrzejszego wydarzenia bokserskiego, odbyła się w piątkowe południe (19.08.2022) w Jeddah w Arabii Saudyjskiej. Jej zwieńczeniem była procedura ważenia wszystkich uczestników i Face to Face obu rywali w asyście promotora Eddie Hearna z Matchroom Boxing. Joshua wniósł 110,9 kg i wystąpił w sportowym stroju, zaś Usyk miał 100,5 kg i był w ludowym przybraniu swojego kraju.

Podczas ważenia przed pierwszą walką Joshua ważył 108,9 kg, a Usyk 100,4 kg. Walka odbyła się we wrześniu 2021 roku na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie, stolicy Wielkiej Brytanii. Usyk zwyciężył na punkty i odebrał tytuły Anglikowi. Od tego czasu obaj pauzowali, czekając na rewanżowe starcie. Było ono przekładane a opóźniła je wojna w Ukrainie, bowiem Usyk był zmobilizowany i krótki czas służył w Obronie Terytorialnej. Zwycięzca sobotniej walki otrzyma dodatkowo prestiżowy pas magazynu The Ring. Zrezygnował z niego mistrz świata WBC Tyson Fury.

Walka 32-letniego Brytyjczyka i 3 lata starszego Ukraińca przewidziana jest na późny sobotni wieczór. Przybliżony początek walki to 23:30 naszego czasu. Transmisję przeprowadzi stacja DAZN. Na naszyn kanale odbędzie się LIVE z komentarzem z wydarzenia, na który serdecznie zapraszamy.

Autor: Tomasz Majewski