free templates joomla

ONE Championship 124: Roman Kryklia deklasuje ''Mister KO'' Stoicę! Mistrzowski prawy Nong-O powala Rodleka! Wyniki & Video!

ONE Championship 124 Kryklia vs StoicaW piątek 18-go grudnia w hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze, odbyła się kolejna gala One Championship 124 "Collision Course" z czterema rankingowymi walkami MMA i po jednej mistrzowskiej w Kickboxingu i Muay Thai. W głównej i mistrzowskiej walce wieczoru pochodzący z Ukrainy Roman Kryklia (46-7) bronił pasa unikalnej kategorii półciężkiej (225 lbs/102,1 kg) jaką stworzyła azjatycka organizacja. Jego rywalem był 33-letni rumuński fighter Andrei "Mister Ko" Stoica (52-13, 1 NC).

Kryklia zdobył pas podczas gali ONE Championship 102 Age Of Dragons przed rokiem, nokautując silnego Tarika Khbabeza z Holandii. W tym roku miał walczyć z Muratem Aygunem, ale ostatecznie wyszedł do niego jeden z dwóch braci Stoica, który nie wygrał żadnej z pięciu rund i stanowiąc tło dla dwumetrowego rywala. Ukrainiec pokazał, że nie będzie go łatwo zdetronizować a i może pokusić się o pas najcięższej kategorii do 120,2 kg. Stać go na dzierżenie dwóch trofeów.

W tajskim boksie pas mistrza wagi koguciej (145 lbs/65,8 kg) obronił fenomenalny puncher Nong-O Gaiyanghadao (262-54-1) z Tajlandii, który starł się z pretendentem i rodakiem 30-letnim mistrzem świata WPMF Rodlekiem Jaotalaytongiem (129-42-5). Czterokrotny mistrz Lumpinee Boxing Stadium, mistrz Rajadamnern Stadium i czterokrotny mistrz Tajlandii po prostu "skasował" młodszego o cztery lata rywala trafiając go prawym prostym na punkt. Stało się to identycznie jak we wcześniejszej walce z Saemapetchem Fairtexem, który też trafiony prawym, hamował twarzą na macie ringu. Tym razem stało się to w klatce i z nie mniej mocnym rywalem. To była czwarta skuteczna obrona pasa Nong-O.
 
W MMA werdykty stanowiły kuriozum i naprawdę trudno zrozumieć jakie były kryteria punktacji w walce Marata Gafurowa (18-3) z niepokonanym Amerykaninem Lowen Tynanes (10-1). Zawodnik z Rosji pokazał dobre zapasy w trzeciej rundzie, ale też był obalany efektownie i dostawał więcej ciosów. Wyglądało, że Amerykanin będzie zwycięzcą pojedynku a jednak zdecydowano się na danie wygranej Gafurovowi.

Komplet wyników:

Walki o pasy mistrzowskie
KB 102,1 kg: Roman Kryklia (Ukraina) pokonał Andreia Stoicę (Rumunia) przez decyzję 3-0
MT 65,8 kg: Nong-O Gaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Rodleka P.K.Saenchaimuaythaigym (Tajlandia) przez KO (prawy prosty) w 3 rundzie (1:13 min)
 
Pozostałe walki
MMA 77,1 kg: Marat Gafurov (Rosja) pokonał Lowena Tynanesa (USA) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 65,8 kg: Yusup Saadulaev (Rosja) pokonał Troya Worthena (USA) przez decyzję 3-0
MMA 61,3 kg: Yodkaikaew Fairtex (Tajlandia) pokonał Tatsumitsu Wada (Japonia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
MMA 61,3 kg: Xie Wei (Chiny) pokonał Chan Rothana (Kambodża) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (1:39 min)