free templates joomla

ONE Championship 119 Inside the Matrix 2: Kiamrian Abbasov obronił pas mistrza! Wyniki & Video

Kiamrian Abbasov One ChampionshipW piątek 6-go listopada w hali Singapore Indoor Stadium w Singapurze, odbyła się kolejna 119 gala największej azjatyckiej organizacji One Championship. Kolejny raz impreza odbyła się bez walk Muay Thai i MMA. Wydarzenie ONE Championship 119: Inside the Matrix 2 miało main event w postaci pojedynku o pas wagi półśredniej (185 lbs/83,9 kg). W walce wieczoru reprezentujący Kirgistan Kiamrian Abbasov (22-4 MMA, 4-1 ONE) obronił pas mistrza, rozbijając 32-letniego Amerykanina Jamesa Nakashimę (12-1 MMA, 3-1 ONE).

Pojedynek dobrze zaczął się dla pretendenta Nakashimy, który atakował i doprowadził do złamania nosa Abbasova już na początku walki. Ten jednak nie załamał się i spokojnie bronił dość niemrawe próby obaleń ze strony Amerykanina. Mimo to dwie rundy spokojnie można by zapisać na konto Nakashimy.

W czwartej rundzie jednak popełnił on fatalny błąd i schodząc po obalenie, dostał kopnięcie golenią w głowę. Zachwiał się i Abbasov natychmiast to wykorzystał goniąc i zasypując go gradem ciosów. To był koniec marzeń  o pasie niepokonanego Nakashimy. 27-letni Kiamrian “Brazen” Abbasov po raz pierwszy obronił pas mistrza i jak powiedział, nie zamierza nikomu ustąpić na tym polu, bo to jego królestwo i jego oktagon.

W co main event będący czwarty w rankingu wagi lekkiej ONE (17 lbs/77,1 kg) pogromca mistrza UFC Eddie Alvareza, Rosjanin Timofey Nastyukhin (14-4 MMA, 6-3 ONE) pokonał na punkty Holendra Pietera Buista (17-5 MMA, 3-1 ONE) z Combat Brothers (Reinier de Ridder i Damian Olszewski) i poprosił o walkę o pas. Ten jest w posiadaniu Singapurczyka Christiana Lee.

Kolejne wydarzenie ONE Championship: Inside the Matrix 3 planowane jest już za tydzień w tym samym miejscu, ale karta walk jest niekompletna i poza walką weterana UFC Johna Linekera (32-9 MMA, 0-0 ONE) z Brazylii z Filipińczykiem Kevinem Bellingonem (20-7 MMA, 11-7 ONE) niewiele wiadomo.

Komplet wyników:

52,2 kg: Bo Meng (Chiny) pokonała Priscillę Gaol (Indonezja) przez TKO (prawy prosty & uderzenia) w 1 rundzie (1:26 min)
61,2 kg: Eko Roni Saputra (Indonezja) pokonał Ramona Gonzalesa (Filipiny) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:07 min)
61,2 kg: Yuya Wakamatsu (Japonia) pokonał Kyu Sung Kima (Korea) przez KO (uderzenie) w 1 rundzie (1:46 min)
77,1 kg: Timofey Nastyukhin (Rosja) pokonał Pietera Buista (Holandia) przez decyzję 3-0

Main event
83,9 kg: Kiamrian Abbasov (Kirgistan) pokonał Jamesa Nakashimę (USA) przez TKO (uderzenia) w 4 rundzie (3:27 min)