free templates joomla

South Battle 4 Dudek vs Ndow w Gorlicach już 11 stycznia! Wielkie otwarcie kickboxerskiego roku 2020! Walki o pas PZKB Brotoń vs Kuzmanovic!

South Battle 4Już 11-go stycznia w Nowy Rok 2020 mocno wejdzie polska federacja Fighters Battle Federation (FBF), która przeprowadzi swoje czwarte w historii wydarzenie jakim będzie międzynarodowa gala South Battle 4. We współpracy z wieloma silnymi lokalnymi podmiotami z Małopolski organizatorom udało się pozyskać szereg ważnych postaci polskich Sportów Walki z międzynarodowym doświadczeniem. I tak w walce wieczoru wystąpi lider kickboxerskiego klubu Fight House Nowy Sącz, Rafał Dudek (24-13), który zmierzy się z afrykańskim zawodnikiem mieszkającm w Hiszpanii, Hadji Ndow (18-3) o przydomku "La Mamba Negra".

Rafał Dudek to były mistrz DSF Kickboxing Challenge i zawodnik największej światowej organizacji Glory Kickboxing. W przeszłości walczył także dla holenderskich organizacji Enfusion i It's Showtime. Ma także plany na ten rok a pojedynek z trenującym w Hiszpanii afrykańskim fighterem jest pierwszym krokiem do ich realizacji.

Chce wygrać i nie odnieść kontuzji, bowiem w marcu czeka go rewanż z mistrzem prestiżowej Tatneft Cup 2019, Zhorą Akopianem na Białorusi. Dudek wielokrotnie występował pod brandem Mike's Gym, jednego z najlepszych holenderskich gymów, prowadzonym przez trenera Mike'a Passeniera, który niejednokrotnie stawał w jego narożniku, podczas walk na światowych arenach. Warto przypomnieć, że to także trener najsłynniejszego obecnie kickboxera Badra Hari czy mistrzów K-1 i Glory Kickboxing.

Brotoń vs Kuzmanovic Soth Battle 4Jego pojedynek poprzedzą występy najbardziej utalentowanych polskich kickboxerów a bez wątpienia podopieczny Rafała Dudka, Tomasz Brotoń (5-1) do takich należy. Jego walkę sankcjonuje Polski Związek Kickboxingu a będzie ona starciem o pas Międzynarodowego Mistrza Polski w formule K-1 Rules w kategorii średniej (75 kg). Rywalem młodego 20-letniego Sądecczanina reprezentujący Austrię niepokonany Kristijan Kuzmanovic (5-0) ze stołecznego MMA-Viena. Brotoń walczył już na arenach do niedawna największej polskiej organizacji walk w formule K-1 jaką była DSF Kickboxing Challenge. Ma za sobą także staże w holenderskim Mike's Gym i obok Dudka, Marcina Mazurkiewicza i Marcina Stopki, stanowi o sile Fight House Nowy Sącz.

Miejscowe sporty walki reprezentowane będą m.in. przez utalentowanego 21-letniego Daniela Czeluśniaka (1-0) z Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Gorliczanin zmierzy się z dwa lata starszym i mającym polskie korzenie Adamem Dmytryszynem (10-3), trenującym w najsilniejszym austriackim klubie Sportów Walki. South Battle 4 będzie okazją do powrotu weterana małopolskiego Kickboxingu Dawida Świerczyńskiego (5-5) z Krynicy Zdroju. Czeka go ciężkie zadanie z trzecim z austriackich fighterów, niepokonanym Jusufem Muratovem (6-0).

Dodatkowo organizacja FBF da szansę rozwoju dla kilku rokujących spore perspektywy zawodników Kickboxingu z regionu południowej Małopolski jak Sławomir Trybus, Marcin Kociołek, Daniel Majka czy Mateusz Różak. Sprawdzą się oni z rywalami z innych klubów z całej Polski. Kart walk uzupełnią i otworzą galę walki Pro-Am, gdzie najbardziej utalentowani amatorzy, dostaną możliwości pokazania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia.

Organizatorem wydarzenia jest wspomniana federacja FBF w składzie Tomasz Mordarski, Marcin Zygmunt oraz Arkadiusz Petit a wsparcie organizacyjne ma w postaci współpracy Gorlickiego Klubu Sportów Walki i Fight House Nowy Sącz. Podczas Gali odbędzie się licytacja oraz zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na koszty leczenia i rehabilitacji mlodego fightera Pawła Grabowskiego, który w 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi. Wydarzenie zostanie pokazane w stacji Fight Box HD i obejrzą je widziowie w 55 krajach świata a wsparcie medialne i patronat zapewnia nasz portal. Więcej informacji. Poniżej karta walk:

Walka wieczoru
75 kg: Rafał Dudek (Fight House Nowy Sącz) vs Hadji Ndow (Hiszpania)

Walka o pas Międzynarodowego Mistrza Polski PZKB
75 kg: Tomasz Brotoń (Fight House Nowy Sącz) vs Kristijan Kuzmanovic (Austria/MMA-Viena)

Karta główna
67 kg: Daniel Czeluśniak (Gorlicki Klub Sportów Walki) vs Adam Dmytryszyn (Austria/MMA-Viena)
81 kg: Dawid Świerczyński (Fight House Nowy Sącz) vs Jusuf Muratov (Austria/MMA-Viena)
75 kg: Sławomir Trybus (Gorlicki Klub Sportów Walki) vs Dariusz Rutkiewicz (Rutek Team Bydgoszcz)
71 kg: Marcin Kociołek (Fight House Nowy Sącz) vs Szymon Leszczyński (Ring Kraków Kickboxing Team)
71 kg: Daniel Majka (Fight House Nowy Sącz) vs Mateusz Różak (Thai Gym Tarnów)
75 kg: Szymon Dyl (Gorlicki Klub Sportów Walki) vs Arkadiusz Dranka (Jasielski Klub Sportów Walki)*

*formuła Pro-Am