free templates joomla

UFC 242 Khabib vs Poirier: Próbne ważenie z problemami Nurmagomedova! Video

Khabib NurmagomedovNie bez problemów odbyło się ważenie mistrza dywizji lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova (27-0 MMA, 11-0 UFC) przed walką z Amerykaninem Dustinem Poirierem (25-5 MMA, 17-4 UFC) na gali UFC 242, która odbędzie się w sobotę 7-go września w hali Arena na Yas Island w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Nurmagomedov dopiero za drugim podejściem osiągnął limit 155 funtów czyli 70,3 kg, korzystając z zasłon. Pierwsze podejście okazało się nieudane i zawodnik z rosyjskiego Dagestanu pojawił się ponownie po 10 minutach. Tym razem miał już idealny limit. "Do zobaczenia jutro" - rzucił tylko na odchodnym w kierunku obserwatorów, choć czeka go jeszcze oficjalna ceremonia za kilka godzin. Być może był to efekt zmęczenia robieniem wagi.

Poirier 155 funtów zaliczył w pierwszej próbie i także miał idealnie 70 kilogramów i 300 gram, które dopuszczało do walki o pas wagi lekkiej. Wygląda na to, że obaj przystąpią do walki w sobotę, choć teraz czeka ich także niełatwy proces powolnego nawadniania ciała, tak by nie stracić formy a jak pamiętamy różnie z tym bywało. Szczególnie u Nurmagomedova, który przecież w 2017 roku trafił nawet do szpitala podczas całego procesu robienia wagi przed UFC 209.