free templates joomla

ONE Championship 100: starcie dwóch mistrzów Brandon Vera vs Aung La N Sang w Tokio

Brandon Vera vs Aung la n SangW końcu czerwca organizacja One Championship w słynnym The Home Of Martial Arts, ustami prezesa Chatri Sityodtonga zapowiedziała, iż setna gala ONE Championship 100: Century, trafi do stolicy Japonii, Tokio, gdzie 13-go października, dojdzie do bezprecedensowej ilości walk o pasy mistrzowskie. Już na konferencji potwierdzono trzy mistrzowskie starcia. Na czoło atrakcyjnych starć wysuwa się walka dwóch mistrzów najcięższych kategorii.

Król wagi ciężkiej 41-letni Amerykanin Brandon “The Truth” Vera (16-7 MMA, 4-0 ONE) spotka się z mistrzem wagi średniej (92,9 kg) i półciężkiej, którym jest Birmańczyk Aung La N Sang (25-10 MMA, 10-1 ONE).  Stawką będzie możliwość zdobycia drugiego pasa przez Verę, który specjalnie do tej walki stawi się w limicie wagi półciężkiej wynoszącej w One Championship 220 funtów (102,1 kg).

Będzie to jedno z najciekawszych zestawień zawodników ciężkich kategorii, poza organizacjami takimi jak UFC czy Bellator. Obaj zresztą w obu mieli swoje lepsze i gorsze epizody a jeśli chodzi o One Championship, radzą sobie znakomicie. Vera trafił tam w 2014 roku i wygrał cztery walki. Ostatnią z dawnym rywalem naszego Łukasza Parobca,  Mauro Cerilli w listopadzie 2018 roku. 

Dla La N Sanga, będzie to możliwość zapisania wielkiego nazwiska na koncie zwycięstw 34-latka z Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie obecnie mieszka urodzony w Myitkyina w Birmie Aung La N Sang. Trenuje na Florydzie w Hard Knocks 365, gdzie ostatnio pomagał Luke'owi Rockholdowi w przygotowaniach do walki Janem Błachowiczem na UFC 239 w Las Vegas. Warto przypomnieć, że “The Burmese Python” pokonał w 2016 roku naszego Michała Pasternaka.