free templates joomla

Stipe Bekavac: Z Łukaszem Jurkowskim idziemy na trylogię!

Stipe BekavacChorwacki zawodnik Stjepan "Stipe" Bekavac (19-10 MMA, 0-1 KSW) po porażce na KSW 48 w Lublinie w miniony weekend z Łukaszem Jurkowskim (17-11 MMA, 15-6 KSW), która była rewanżem za walkę i zwycięstwo sprzed 13,5 roku na gali Ultimate Nokaut 3, zapowiedział w chorwackiej prasie rewanż i zarazem trylogię z 38-letnim "Jurasem".

Przypomnijmy, że pierwsza walka we wrześniu 2005 roku zakończyła się kontuzją Polaka a drugie lubelskie starcie zakończyło się równie kuriozalnie, poprzez nietrafione wysokie kopnięcie lewą nogą i skręcenie nogi podporowej prawej a dokładnie kolana, które było operowane w 2018 roku. Cały pojedynek trwał minutę i 6 sekund zanim został zastopowany przez Piotra Michalaka. W jego trakcie nikt nie zyskał przewagi do momentu kontuzji 36-letniego Bekavaca.

"Chcę trzeciego starcia i Jurkowski tego chce. Nie łudzi się, jak wygrał. Nie ma więc wątpliwości co do wzajemnego pragnienia trzeciej walki. Obaj dyskutowaliśmy o tym w rozmowie. Martin Lewandowski i KSW potwierdzili również, że idziemy na trylogię" powiedział Stipe chorwackim dziennikarzom i dodał: „KSW umieściło to pytanie w sieci społecznościowej i pyta się opinii publicznej na ten temat. Jest już wielu fanów trylogii. Jest więc pewne, że tak się stanie”.

Pochodzący z malowniczego Omišanina, który wielu lat mieszka i trenuje w Rijece, powiedział: „Byłem gotowy na ten pojedynek, ale tym razem moje kolano się skończyło. Operowanie łąkotki okazało się złym rozwiązaniem dla MMA. „Teraz czekam na artroskopię i ekstrakcję łąkotki. Potem wszystko powinno być w porządku z kolanem" - wyjaśnił, aby rozwiązać problem z kontuzją i ewentualnym powrotem. Miejmy nadzieję, że nie będzie trwało to 13,5 roku.