free templates joomla

PSM Fight Night: zwycięstwa braci Boughanem w Brukselii! Wyniki & Video

Youssef BoughanemNiezwykle mocno obsadzona gala Muay Thai PSM Fight Night z udziałem aktualnego mistrza Rajadamnern Stadium i Lumpinee Stadium Youssefa Boughanema (76-26-1) miała miejsce w hali Palais 12 w stolicy Belgii, Brukseli. Stawką kilku walk były najważniejsze tytuły organizacji walk Muay Thai, oraz Kickboxingu jak WBC Muay Thai i World Kickboxing Network (WKN).

Reprezentujący Belgię, 29-letni Marokańczyk nie walczył jeszcze w tym roku a w ubiegłym wygrał 5 pojedynków co wpisało się w ciąg 23 zwycięstw bez porażki i raz walkę unieważniono. Ostatnim, który go pokonał był Taj Kanongsuk Chuwattana. Pokonywali go niegdyś i Buakaw i mieszkający dawniej w Polsce Aikpracha czy Fabio Pinca. Tyle, że "Terminator" miał wówczas 19/20 lat. Tym razem jego rywalem był Anglik Joe Craven (20-4) i jak przystało na mistrza, zawodnik z Brukseli zakończył walkę w czwartej rundzie po dwukrotnym przełamaniu rywala uderzeniami bokserskimi i łokciami. Boughanem obronił pas WBC i zdobył pas WKN'u w wadze do 72,5 kg.

Yassine BoughanemWażnym wydarzeniem była też walka brata Youssefa, Yassine Boughanema (25-4), który w ostatnim pojedynku na Lumpinee Stadium walczył z weteranem UFC i KSW Anglikiem Jamesem McSweeneyem. Tym razem miał bić się z Samem Samem, ale ostatecznie zakontraktowano mu Portugalczyka Bruno Susano (88-26), który w World Boxing Council MuayThai jest 5 rankingu.

35-letni Portugalczyk w marcu walczył na czeskiej gali XFN Legends, gdzie po świetnej walce w formule K-1 uległ Ondrejowi Hutnikowi. 25-letni Marokańczyk doprowadził do rozcięcia czoła rywala i walkę przerwano w drugim starciu. Korpulentny Yassine zdobył pas WBC Muay Thai w wadze superciężkiej i także pas WKN jak jego brat.

W czeczeńsko - ormiańskiej wojnie na belgijskiej ziemii Arbi Emiev (45-12-3) pokonał przed czasem mieszkającego w Belgii Armana Hambariana (--). Czeczen reprezentujący Rosję zdobył pas WKN.

Komplet wyników:

Hicham Moujtahidbat pokonał Gebrila Chaibipar przez decyzję
Karim Taquet pokonał Meurada Kefifa przez decyzję

Karta główna
K-1 78 kg: Mbamba Cauwenbergh (Belgia) pokonał Djibrila Ehouo (Francja) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie
+95 kg: Yassine Boughanem (Maroko) pokonał Bruno Susano (Portugalia) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie
70 kg: Arbi Emiev (Rosja) pokonał Armana Hambariana (Belgia/Armenia) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 4 rundzie

Main event
72,5 kg: Youssef Boughanem (Maroko/Belgia) pokonał Joe Cravena (Anglia) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 4 rundzie