free templates joomla

Marcin Tybura vs Shamil Abdurakhimov na UFC on ESPN+ 7 w Rosji

Tybura vs Abdurakhimov UFC on ESPN+ 7Polski zawodnik MMA wagi cięzkiej Marcin Tybura (17-4 MMA, 4-3 UFC) w końcu poznał swojego rywala, bowiem organizacja Ultimate Fighting Championship ogłosiła, iż zmierzy się on z z reprezentującym Rosję Dagestańczykiem Shamilem Abdurakhimovem (19-4 MMA, 4-2 UFC). Do pojedynku dojdzie podczas gali UFC on ESPN+ 7 Volkov vs Overeem, która odbędzie się w w Sankt Petersburgu w Rosji w dniu 20-go kwietnia. Tybura jest najwyżej notowanym polskim zawodnikiem wagi ciężkiej w UFC.

33-letni Polak nie walczył od 22-go lipca, kiedy to na UFC Fight Night 134 w Niemczech pokonał mierzącego 213 cm Stefana Struve. Wcześniej miał dwie porażki z byłym mistrzem Fabricio Werdumem i pretendentem Derrickiem Lewisem. Tybura był gotowy do walki już przed końcem ubiegłego roku i deklarował chęć walki z kimś z czołowej 10-tki na świecie w grudniu lub styczniu.

Polak ma za sobą także zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Andrei Arlovski. Właśnie z Arlovskim wygrał Shamil Abdurakhimov swój ostatni pojedynek podczas gali UFC Fight Night 136 we wrześniu 2018 roku. Werdykt był mocno krytykowany i tym bardziej, iż gala odbywała się w Moskwie a sam Arlovski jest mocno skonflitowany z szeroko pojętym rosyjskim MMA. Shamil walczył także z Derrickiem lewisem, któremu uległ na UFC Fight Night 102 w 2016 roku. Tak czy tak zawodnik z Dagestanu będzie groźnym rywalem dla byłego mistrza M-1 Global.