free templates joomla

Michał Oleksiejczuk wystąpi na UFC on ESPN+ 5 w Pradze?!

Michał OleksiejczukJak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć już wkrótce kolejny występ w ultimate Fighting Championship zaliczy polski zawodnik wagi półciężkiej Michał Oleksiejczuk (12-2 MMA, 0-0, 1 NC UFC). 23-letni "Lord" weźmie udział w czeskim debiucie organizacji na UFC on ESPN+ 5 w Pradze. Gala planowana jest na dzień 23-go lutego 2019 roku. Na razie nie jest znany rywal Polaka. Jego nazwisko jak i potwierdzenie naszej informacji poznamy prawdopodobnie w najbliższym tygodniu.

Z naszych ustaleń wynika tylko, iż będzie to Amerykanin, ale na rewanż z pokonanym już raz przez Oleksiejczuka Khalilem Rountree, raczej nie należy liczyć, bo Amerykanin bił się w listopadzie i przegrał przez nokaut swój pojedynek z Johnny Walkerem na UFC Fight Night 140.

Czeskie piwo i ewentualna porażka mogłaby jeszcze tylko go bardziej pognębić, mówiąc żartobliwie o zawodniku oszczędzanym na gale w rodzinnym Las Vegas. Z drugiej strony szkoda, bo rewanż byłby świetnym rozwiązaniem. W rozmowie telefonicznej z nami, zaskoczony Oleksiejczuk nie potwierdził tej informacji, co jest zrozumiałe z uwagi na obwarowania kontraktowe. Warto chwilę uzbroić się w cierpliwość. Większość polskich fanów MMA zna na pewno okoliczności i perypetie jakie przeszedł Polak tuż po walce z Amerykaninem z Las Vegas na UFC 219 w grudniu 2017.

Pokrótce warto tylko wspomnieć, iż w jego organizmie znaleziono zabronioną substancję clomifen a walka została unieważniona. Polak zawieszony na rok i ukarany grzywną i utratą 30% (3,600 dolarów) przychodów z podstawowych 12,000 jakie otrzymał za walkę. Dodatkowo potrącono 436 dolarów kosztów postępowania. Oleksiejczuk aktualnie musiał przejść serię testów USADA, by otrzymać zezwolenie na występ, więc defacto wygląda na to, że nie będzie z tym problemów.

Pochodzący z miejscowości Barki na Lubelszczyźnie, były mistz TFL, będzie drugim po Janie Błachowiczu polskim fighterem na gali w O2 Arena. Błachowicz walczy w walce wieczoru z Brazylijczykiem Thiago Marettą Santosem. Wstępnie wiadomo także, iż złożona jest aplikacja Bartosza Fabińskiego i jego sztab oczekuje na odpowiedź UFC.