free templates joomla

Ostatnia szansa Gokhana Saki i Saparbeka Safarova na UFC on ESPN+ 5 London

Gokhan Saki vs Saparbek SafarovSłynny kickboxer tureckiego pochodzenia Gokhan Saki (1-2 MMA, 1-1 UFC) stoczy kolejny pojedynek z przebywającym niedawno w Polsce w klubie Berkut Arrachion Olsztyn awarskim fighterem reprezentującym Rosję, Saparbekiem Safarovem (8-2 MMA, 0-2 UFC). Do walki dojdzie na gali UFC on ESPN+ 5, która odbędzie się 16-go marca w hali O2 Arena w Londynie (Wielka Brytania).

Utytułowany zawodnik K-1 i były mistrz wielu organizacji Kickboxingu Saki to jedno z większych rozczarowań w organizacji Ultimate Fighting Championship i na pewno poza pierwszą wygraną z trudem walką z Brazylijczykiem Luis Henrique da Silva na UFC Fight Night 117 liczono na więcej w jego wykonaniu.

Szczególnie, że trapiły go kontuzje i przynajmniej raz przekładano mu walkę z przeciętnym Amerykaninem Khalilem Rountree, który znokautował go bez problemów na UFC 226. Kolejna porażka może wypchnąć go nie tylko z UFC, ale nawet z MMA, bo raczej wątpliwe jest by poza tą organizacją szukał wyzwań w tym sporcie. Na pojedynek z nim liczył niegdyś polski zawodnik Michał Oleksiejczuk, który pokonał Rountree na UFC 219 pod koniec 2017 roku, ale wyniki został anulowany wskutek antydopingowych perturbacji.

Safarov także nie byłyszczał w UFC, gdzie przez dwa lata pobytu od grudnia 2016 stoczył 2 walki i obie przegrał. Pokonali go Gian Villante na UFC Fight Night 102 i Tyson Pedro na UFC 221 w 2017 roku. Porażka z Sakim skreśliłaby go ostatecznie z organizacji, w której ma jeszcze kontrakt na 3 walki.

Mamed Khalidov, Fightsport.pl, Saparbek SafarovSafarova polscy kibice powinni kojarzyć z niefortunną sytuacją z Tomaszem Narkunem przed wielu lat, gdy Polak miał wątpliwą przyjemność poznać Safarova z mało eleganckiej strony przy okazji gali M-1 Global w 2011 roku. Awar doprowadził wówczas do skandalu policzkując Narkuna na ważeniu. Walka została wówczas odwołana.

Ostatnio pojawił się w Polsce przy okazji pomocy Mamedowi Khalidovowi do walki...z Tomaszem Narkunem. Trenował w Berkut Arrachion Olsztyn a nawet raz sparował w Berkut WCA Fight Team w Warszawskim Centrum Atletyki z czołowymi polskimi zawodnikami. Teraz przygotowuje się do walki już u siebie w Dagestanie.