free templates joomla

Tatneft Cup 2018: Ostatni półfinaliści wyłonieni! Wyniki & Video

Seifullah HambahadovOstatnia ćwierćfinałowa edycja kickboxerskiego pucharu Tatneft Cup 2018 ("Бои по правилам TNA" на кубок ТАТНЕФТЬ), który jest najstarszą rosyjską imprezą walk na zasdach K-1 odbył się w Kazaniu w Rosji. Cykl zmagań w kategoriach do 70 kg, do 80 kg i powyżej 80 kg wyłonił półfinalistów tego turnieju. Poprzednia edycja odbyła się 27-go czerwca i dość szybko przeprowadzono ostatnią zamykając cykl wiosenny, który w tym roku wystartował dość późno. Tjest transmitowany przez stację FightBox HD.

Organizatorzy dodatkowo zmagali się z futbolem, bo w Kazaniu walki odbywały się w anturażu piłkarskich meczów MŚ Russia 2018 jakie są obecnie toczą się w tym kraju. Mimo tego hala pękała w szwach w odróżnieniu od niektórych meczów piłki i trudno było o miejsce z czego zadowoleni byli Andrei Sviatov - generalny dyrektor organizacji i Vasiliy Fleisher - dyrektor sportowy organizacji.

Poziom walk jak zawsze był bardzo wysoki a ci którzy nie dostatecznie byłi gotowi na rywalizację kończyli ją przed czasem jak "obieżyświat" Yuri Gorbenko, namiętnie wykorzystywany przez jedną z litewskich organizacji zależnie od sytuacji w MMA a rzadziej w K-1, bo tu radzi sobie troszkę lepiej. Tutaj był obijany do trzeciej rundy, gdzie niskimi kopnięciami wyeliminował go pochodzący z Brazylii a reprezentujący Holandię Oliveira Garcia Eldar.

W innej walce wagi ciężkiej doszło do paradoksu, bo znany z występu na DSF Kickboxing Challenge w Polsce Kameruńczyk Daniel Lentie zmierzył się z także mieszkającym wtakże we Francji Algierczykiem Massinissa Hamaili i zwyciężył w kuriozalny sposób. Przy przewadze trafił w krocze rywala drugi raz z rzędu i ten nie był w stanie kontunuować. Trudno mowić o przypadku choć wykluczyć nie można. Ostatecznie "kolanem" do półfinału przepchnięto Algierczyka.

Do półfinału awansował jeden z faworytów wagi lekkiej Czeczen Saifullah Hambahadov, który na punkty pokonał Damiena Cazambo. W drugiej parze awans wywalczył Vladislav Ukrainiets ale nie z Ukrainy tylko z Rosji i dano mu zwycięstwo choć Białorusin Oleg Likhtorovich prezentował się niegorzej. Kategorię wyżej zaś znany z Superkombat, Collosseum i King of Kings Mołdawianin Constantin Rusu.

Komplet wyników:

70 kg: Saifullah Hambahadov (Rosja) pokonał Damiena Cazambo (Francja) przez decyzję
70 kg: Vladislav Ukrainiets (Rosja) pokonał Olega Likhtorovicha (Białoruś) przez decyzję
80 kg: Constantin Rusu (Mołdawia) pokonał Cheicka Sidibie (Francja) przez KO w 4 rundzie
80 kg: Vladimir Degtyarev (Rosja) pokonał Evgeny Myagkova (Białoruś) przez KO w 4 rundzie
+80 kg: Massinissa Hamaili (Francja) pokonał Daniela Lentie (Kamerun) przez TKO w 2 rundzie
+80 kg: Oliveira Garcia Eldar (Holandia) pokonał Yuriya Gorbenko (Ukraina) przez KO (niskie kopnięcia) w 3 rundzie