free templates joomla

Rajadamnern Stadium: Yodlekphet pokonuje Sangmanee po raz drugi! Wyniki & Video

Yodlekphet Do prawdziwej batalii na szczycie świata Muay Thai doszło w czwartek 28-go czerwca podczas gali Sor. Sommai na słynnym Rajadamnern Stadium w stolicy Tajlandii, Bangkoku. W walce wieczoru zmierzyli się krępy "zabijaka" Yodlekphet Or. Pitisak (81-18-2), znany obecnie jako Yodlekphet Aor. Atchariya, będący wielokrotnym mistrzem stadionu w wadze lekkiej (135 lbs, 61.235 kg) i jeden z największych talentów tajskiego boksu Sangmanee Sor Tienpo (99-23-6, 23 KO).

Yodlekphet to także pretendent do pasa na konkurencyjnym Lumpinee Boxing Stadium. Sangmanee zaś ostatnio był trochę poza ruywalizacją stadionową, tocząc walki na Top King World Series. Ostatnią walkę zaś na stadionie stoczył właśnie z Yodlekphetem Aor. Atchariya i niestety przegrał ją. W dniu walki obaj ważyli 136 funtów czyli 61,7 kg, ale to silniejszy fizycznie był Yodlekphet. Udało mu się zepchnąć rywala do obrony. Dodatkowo w starciu dwóch mańkutów radził sobie lepiej prezentując żelazną obronę, poza faktem, iż raz przyjął kopnięcie na głowę. To dało mu zwycięstwo.

W innym ciekawym starciu będący pretendentem numer jeden w wadze lekkiej Seksan Aor. Kwanmuang (120-27-4) spotkał się z czwartym na liście niższej wagi superpiórkowej (130 lbs, 58.967 kg) Kaonarem P.K. Senchai (110-27-4). Po pięciu zaciętych rundach ogłoszono remis, gdzie obaj mieli identyczną w karierzę liczbę nokautów (po cztery) i taką samę liczbę 27 porażek.

Komplet wyników:

101 lbs: Lorlek Yuikanchang Phetnamngam Kiatpantamit przez decyzję
112 lbs: Sakrin Peangkongprab pokonał Chokdi Mexjandi przez decyzję
115 lbs: Phetthanakit JSP pokonał Thapmongkhol Teambangsai przez TKO w 4 rundzie
127 lbs: Chankit Aor.Pimolsi pokonał Detsakda Pukongyatseub-Udomsuk przez decyzję
122 lbs: Kongthoranee Sor.Sommai pokonał Yodkunsuk Mor.Rajabhat Chombueng przez decyzję
127 lbs: Lumnammullek Aor. Achariya pokonał Chanasuk Kor.Kampanath przez decyzję
134 lbs: Seksan Aor. Kwanmuang vs Kaonar P.K. Senchai - Remis

Main event
136 lbs: Yodlekphet Aor. Achariya pokonał Sangmanee Sor. Tienpo przez decyzję