free templates joomla

Mariusz Radziszewski kontra mistrz TFL i 3 Polaków na gali PCF 18 The Kings of Summer

PCF 18 Radziszewski vs CadenaAż czwórka polskich zawodnhików MMA weźmie udział w gali Pit Cage Fighting 18 "The Kings of Summer", która odbędzie się w miejscowości Spišská Nová Ves na Słowacji w dniu 30-go czerwca. W drugiej pod wzgledem ważności walce wieczoru, weteran polskiego MMA Mariusz Radziszewski (14-17-2) zmierzy się z mistrzem polskiej Thunderstrike Fight League, Guilherme Cadena Martins (14-11) z Brazylii.

Stawką walki w kategorii półśredniej nie będzie pas, ale Cadena posiada pas polskiej organizacji w wadze lekkiej. Zdobył go w nieprawdopodobny sposób na Thunderstrike Fight League 13: Noxy Night w Lublinie, gdy został nieprawidłowo kopnięty przez Huberta Szymajdę. Polak został zdyskwalifikowany a Cadena wziął pas.

Teraz Brazylijczyk zmierzy się z innym Polakiem i wagę wyżej a potem ma wrócić na TFL 15 w październiku. W międzyczasie raz wygrał a raz przegrał. Radziszewski jest po trzech porażkach z rzędu i stoi przed szansą na przerwanie złej passy. W ostatniej walce uległ Gáborowi Borárosowi w kwietniu na Oktagon 5 w Czechach.

Pozostali Polacy to Patryk Chrobak (1-0) i Rafał Drabek (0-0) z DAAS Berserker's Team Bielsko-Biała, oraz Marcin Zając (0-0) ze Szkoły Walki Drwala. W walce wieczoru gali Ladislav "Black Prince" Koky (4-3) zmierzy się z pogromcą nieżyjącego już polskiego fightera Dawida Żywicy, Miroslava Kubáňa (12-11-2). Stawką będzie pas wagi koguciej (61 kg), słowackiej organizacji.