free templates joomla

Cro Cop przeszedł testy antydopingowe przed walką z Royem Nelsonem na Bellator 200

Mirko Cro Cop FilipovicSłynny 43-letni chorwacki weteran MMA i K-1 Mirko Cro Cop Filipovic (36-11-2 MMA, 0-0 BMMA) pomyślnie przeszedł wcześniej zapowiadane wstępne testy antydopingowe przed pojedynkiem z Royem Nelsonem (23-15 MMA, 1-1 BMMA), który odbędzie się na jubileuszowej gali Bellator 200 w dniu 25-go maja na The SSE Arena w Londynie w Anglii.

Testy przeprowadził Mike Mazzulli, dyrektor Mohegan Tribe Department of Athletic Regulation, który osobiście udał się do Chorwacji w celu pobrania próbki od "Cro Copa". Zawodnik ten nie był badany pod względem dopingu od 2015 roku, kiedy to został zawieszony przez USADA i m.in. jego rywal Roy Nelson powątpiewał w jego czystość.

Faktem jest, iż Chorwat podczas występów w Rizin FF wyglądał jakby był w najlepszej formie w życiu pod względem optycznym, stąd wielu zastanawiało się co nowego jest w bałkańskiej diecie Filipovica, że wyglada tak rewelacyjnie. Na razie niczego nie wykryto, więc sprawa jest otwarta a poszukiwania "diety cud" pozostaja w toku.

Starcie z Nelsonem będzie rewanżem za galę UFC 137 w październiku 2011 roku, kiedy to Roy Nelson zwyciężył przed czasem Chorwata w trzeciej rundzie. Cro Cop ow ostatnich pojedynkach zanotował udaną serię sześciu zwycięstw w tym ostatnie w grudniu 2017 na sylwestrowej gali Rizin FF 9 nad weteranem Tsuyoshi Kohsaka. Nelson ma 41 lat i po odejściu w UFC w 2017 roku wygrał z Javy Ayala a następnie uległ innemu renegatowi z UFC Mattowi Mitrione na Bellator 194. Pojedynek z Mirko będzie trzecim dla numeru dwa światowej sceny MMA.