free templates joomla

Rousimar Palhares znokautowany na Fight Night Global 85! Wyniki & Video

Rousimar Palhares vs KhiriryevW piątek 30-go marca w stolicy Rosji, Moskwie odbyła się gala Fight Night Global 85 z główną walką wieczoru Rosjanina Romana Kopylova (7-0 MMA, 3-0 FNG) i mającego ormiańskie korzenie Abusopiyana Apikhanova (9-3 MMA, 8-1 FNG) a jej stawką był pas wagi średniej organizacji. Wskutek kontuzji oka narożnik po konsultacji z sędzią poddał Apikhanova.

Nie to jednak a dwa inne wydarzenia przykuły uwagę fanów MMA na całym świecie. Przede wszystkim druga walka o pas wagi półśredniej 38-letniego weterana UFC i WSOF Rousimara Palharesa (19-9 MMA, 1-1-1 FNG) z z Brazylii z reprezentującym Rosję niepokonanym dagestańskim fighterem Aliaskhabem Khizrievem (12-0 MMA, 4-0 FNG). Mistrz dźwigni na nogi miał godnego rywala jakim był 27-letni mistrz świata i Rosji w Pankration i MMA.

Pojedynek trwał zaledwie 58 sekund, ale za to jakich! W tym czasie "Toqiunho" został już na początku posłany wysokim kopnięciem na głowę na deski. Zdołał się wybronić i wpiąć w nogę, jednak Khizriev był bardzo szybki i uciekł. Palharesowi udało się zajść za plecy w stójce, ale popełnił kluczowy błąd i dał się strącić. Potem został rozbity kilkudziesięcioma uderzeniami w parterze, mimo że miał przechwyconą nogę, to Dagestańczyk był dla niego za szybki. Była to pierwsza porażka w Global Fight Night Brazylijczyka. Wcześniej pokonał Alexeia Ivanova i zremisował z Shamilem Amirovem po zmienionym werdykcie. Po nokaucie jaki zaserwował mu Michał Materla na KSW 36: Trzy Korony, była to kolejna klęska jednego z najlepszych grapplerów światowego MMA.

W innym ważnym pojedynku rankingowym Magomed Ismailov (13-3) zdemolował innego Brazylijczyka i weterana UFC Ildemara Alcântara (22-13), stało się to przed upływem czterech minut i 31-letni zawodnik z Machaczkały w emocjonalnym wystąpieniu wyzwał do pojedynku mistrza świata w Kickboxingu Vladymira Mineeva. Do ich pojedynku może dojść za kilka miesięcy, bo Mineev dopiero za 1,5 miesiąca powróci do treningów po kontuzji.

Brazylijczycy, którzy przyjechali na galę - solidarnie przegrali swoje walki, bowiem doświadczony Valdir Araujo (18-9) doznał kolejnego doświadczenia, tym razem przykrego po tym jak dostał potężne kopnięcie na głowę od Raimonda Magomedalieva (5-0) już w 17 sekundzie i dołaczył do pozostałej dwójki "poległych" rodaków. Jeszcze szybciej bo w 13 sekund przegrał nie mniej doświadczony Chorwat Ivan Gluhak (16-9). " Braveheart" wdał się w bezsensowną wymianę ciosów z Zelimem Imadaevem (8-0) i został trafiony. Ten rekord pobił na gali Tadżyk Eradj Kholov (2-2), który dał się znokautować w 10 sekund Ismailowi Sagovowi (1-1)

Komplet wyników:

Main event
84 kg: Roman Kopylov (Rosja) pokonał Abusupiyana Alikhanova (Rosja) przez TKO (poddanie wskutek kontuzji) po 4 rundzie (5:00 min)

Pozostałe
77 kg: Aliaskhab Khizriev (Rosja) pokonał Rusimara Palharesa (Brazylia) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (0:58 min)
84 kg: Magomed Ismailov (Rosja) pokonał Ildemara Alcantarę (Brazylia) przez TKO w 1 rundzie (3:48 min)
77 kg: Raymond Magomedaliev (Rosja) pokonał Valdira Araujo (Brazylia) przez KO w 1 rundzie (0:17 min)
66 kg: Magomed Yunusilau (Rosja) pokonał Boyda Allena (RPA) przez decyzję 3-0
66 kg: Ahmed Balkizov (Rosja) pokonał Behrouza Zugurova (Tadżykistan) przez decyzję 3-0
77 kg: Zelim Imadayev (Rosja) pokonał Ivana Glukhaka (Chorwacja) przez KO w 1 rundzie (0:13 min)
70 kg: Maxim Schekin (Rosja) pokonał Gabriela Sabo (Szwajcaria) przez KO w 1 rundzie (3:35 min)
70 kg: Andrei Ciubotaru (Mołdawia) pokonał Murata Kazgana (Turcja) przez KO w 1 rundzie (3:19 min)
93 kg: Vladimir Seliverstov (Rosja) pokonał Aleksandra Dankova (Rosja) przez TKO w 1 rundzie (4:33 min)
57 kg: Yulia Borisova (Rosja) pokonała Lili Shakirovą (Uzbekistan) przez decyzję 3-0
120 kg: Ismail Sagov (Rosja) pokonał Eradzha Kholova (Tadżykistan) przez KO w 1 rundzie (0:10 min)
61 kg: Ali Youssefi (Iran) pokonał Nikolai Baikin (Rosja) przez decyzję 3-0