free templates joomla

Międzynarodowy turniej najciekawszą częścią DSF Kickboxing Challenge 14 Twierdza?

DSF Kickboxing Challenge 14Jednym z najciekawszych dla kibiców wydarzeń nadchodzącej gali DSF Kickboxing Challenge 14 "Twierdza", która odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim już w piątek 9-go marca, będzie międzynarodowy 4-osobowy turniej wagi piórkowej (65 kg) jaki stoczą między sobą mistrzowie z Ukrainy, Bialorusi, Niemiec i Polski. Niewątpliwie ta uniwersalna kategoria wagowa robi furorę na świecie, stąd pomysł turnieju wpisuje się w tę światową tendencję.

Turniej przeszedł perturbacje i wypadł z niego jeden z faworytów Eliasz Jankowski (18-6-1) z Prych Team Legnica, na którtego start i walkę z Niemcem Andrejem Bruhlem (77-10-2). W drugim półfinale zmierzą się zaś Ukrainiec Orfan Sananzade (2-3) i znany z dwóch walk z Batrą i Jankowskim niepokonany na polskim ringu Białorusin Yuri Zhukovsky (36-5-2).

Wielokrotnego mistrza Polski i jednego z najciekawszych zawodników polskiej sceny Kickboxingu niestety dopadla kontuzja i zastąpi go pochodzący z Bydgoszczy Michał Polak () reprezentujący Golden Dragon Bydgoszcz. Bydgoszczanina czeka ciężkie zadanie, bo Bruhl ma na koncie pokonanie mistrza organizacji Jana Lodzika i start w największej światowej organizacji Glory Kickboxing. 25-letni Polak walczył w amatorskim finale MP m.in. właśnie z Eliaszem Jankowskim w 2013 roku. Na pewno jest w stanie nawiązać walkę z doświadczonym weteranem niemieckiego Kickboxingu, ale to Bruhl jest faworytem tej walki jak i całego turnieju.

Jednym z uczestników jest 24-letni zwycięzca turnieju The World Games 2017 we Wrocławiu w kategorii do 63,5 kg z 2017 roku Orfan Sananzade, który mimo niskiego rekordu zawodowego jest bardzo groźnym i doświadczonym zawodnikiem na niwie amatorskiej. Poza złotem z Wrocławia zdobywał choćby Puchar Europy K-1 Rules (WAKO K-1 European Cup 2016), który odbył się w stolicy Czech, Pradze.

Pewniakim do finału wydaje się być także Białorusin Yuri Zhukovsky (Jurij Żukowski), który w ostatniej walce zdaniem sędziów pokonał Eliasza Jankowskiego. Białorusin to multimedalista wielu imprez Muaythai w ramach organizacji IFMA a także innych liczących się federacji. Był brązowym medalistą mistrzostw świata i mistrzem Europy a zawodowo walczył dla wielu prestiżowych organizacji jak choćby W5 Kick. Na pewno z racji doświadczenia i on i Bruhl będą głównymi kandydatami do finału turnieju. Każde inne rozstrzygnięcie będzie sensacją, ale wszystko może się zdarzyć. Na zwycięzcę czeka mistrz organizacji Jan Lodzik, który tu także musi potwierdzić swoją formę, bowiem jego rywalem po długiej przerwie będzie Murat Azerbiev z Białorusi.

Podczas gali walką wieczoru będzie starcie Piotra Strusa i trenującego w Niemczech Brice'a Kombou trenującego pod okiem polskiego trenera Franka Łukakanowskiego. Poza nim widzowie zobaczą kilka interesujących superfight jak starcie powracającego po wojażach w USA na łonie organizacji Glory Kickboxing Rafała Dudka z Zhorą Akopyanem z Bialorusi czy ciekawy rewanż Wojciecha Kosowskiego z Marcinem Mazurkiewiczem. Karta walk poniżej:

Turniej Mistrzów K-1 – Półfinały
65 kg: Michał Polak (Polska) vs Andrej Bruhl (Niemcy)
65 kg: Orfan Sananzade (Ukraina) vs Yury Zhukouski (Białoruś)

Superfight
81 kg: Dawid Mirkowski (Polska) vs Yanis Lyashenko (Ukraina)
91 kg: Jarosław Zawodni (Polska) vs Karen Tumasian (Białoruś)
77 kg: Marcin Mazurkiewicz (Polska) vs Wojciech Kosowski (Polska)
81 kg: Sergey Braun (Niemcy) vs Yohan Lidon (Francja)
71 kg: Rafał Dudek (Polska) vs Zhora Akopyan (Białoruś)
65 kg: Jan Lodzik (Polska) vs Murat Azerbiev (Białoruś)

Walka wieczoru
91 kg: Piotr Strus (Polska) vs Brice Kombou (Kamerun)