free templates joomla

Babilon MMA 2: Szymon Kołecki zwycięża w swojej 4 walce MMA! Wyniki gali!

[fot. Facebook Babilon MMA] Babilon MMA 2Druga edycja gali Babilon MMA odbyła się 2 grudnia 2017r. w hali Arena w Legionowie. Tego wieczoru mogliśmy zobaczyć osiem walk MMA w tym dwa pojedynki amatorskie i sześć zawodowych.

W najważeniejszej walce wieczoru Szymon Kołecki (4-0), polski Mistrz Olimpijski w podnoszeniu ciężarów, pokonał Michała Orkowskiego (3-2) kończąc walkę gradem uderzeń przed upływem pierwszej rundy. Był to najtrudniejszy pojedynek sztangisty w dotychczasowej karierze MMA gdzie wdarł się przebojem.

Początek walki nie był łatwy ponieważ Orkowski miał około 8 kilogramów przewagi, jednak dość szybko Kołeckiemu udało się obalić potężnego i dużo młodszego rywala. W parterowej wymianie ciosów zdołał uwolnić się z gilotyny i przejąć kontrolę nad walką. Mimo, że walka przenosiła się z parteru do stójki to ostateczny cios zadał Kołecki w parterze gdy rozbił rywala w parterze i okładał serią ciosów.

Wówczas do akcji wkroczył sędzia przerywając pojedynek. Po walce Kołecki przyznał, że był w ekstremalnie trudnej sytuacji gdy na cztery dni przed wydarzeniem zmienił mu się rywal. Powiedział, że w przyszłości nie będzie walczył w podobnej sytuacji. Tomasz Babiloński, który był organizatorem wydarzenia, zapowiedział, iż kolejna walka Kołeckiego czeka widzów w marcu 2018 roku.

Dramatyczny pojedynek stoczyli Rafał Haratyk (8-3) i Łukasz Bieńkowski (5-2), którzy przez trzy rundy wymieniali między sobą potężne ciosy. Jako pierwszy na deskach znalazł sie Rafał Haratyk, który przyjął silny, prawy cios na szczękę i musiał bronić się w parterze. W drugiej rundzie sytuacja odwróciła sie i to Haratyk posłał na deski przeciwnika. Niestety zabrakło mu zimnej krwi, aby wykończyć akcję. W trzecim starciu tylko początek należal do Bieńkowskiego, później kontrolę przejął Haratyk i do końca pojedynku starał się aktywnie atakować rywala. Bienkowski od połowy rundy oddał inicjatywę przeciwnikowi i to spowodowało taką, a nie inną, decyzję sędziów.

Żadnych szans nie dał Adamowi Niedźwiedziowi (5-3) z Natal Gold Team były zawodnik UFC, Paweł Pawlak (13-3). Rozbijał rywala, kontrolował sytuację i ostatecznie zwyciężył przez uderzenia łokciami. Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych pojedynków rozegranych na gali.

Komplet wyników

Walka wieczoru:
120 kg: Szymon Kołecki pokonał Michała Orkowskiego przez TKO (ciosy w parterze) w 1 rundzie (3:39 min)

Karta główna:
83,9 kg: Rafał Haratyk pokonał Łukasza Bieńkowskiego przez niejednogłośną decyzję 2-1 (29-28, 27-30, 29-28)
80 kg: Paweł Pawlak pokonał Adama Niedźwiedzia przez TKO (łokcie w parterze) w 2 rundzie (4:37 min)
120 kg: Łukasz Łysoniewski pokonał Rusłana Chapko przez TKO (ciosy w parterze) w 1 rundzie (3:00 min)
68 kg: Damian Zorczykowski pokonał Michała Folca przez jednogłośną decyzję 3-0
77,1 kg: Kamil Oniszczuk pokonał Pawła Karwowskiego przez jednogłośną decyzję 3-0

Karta amatorska:
93 kg: Marcin Trzciński vs Piotr Grażewicz
65,8 kg: Hubert Lotta pokonał Tomasza Smyka przez jednogłośną decyzję 3-0