free templates joomla

Muyathai EMF/IFMA 2017: Oskar Siegert z brązem, Gabriela Kuzawińska dalej w turnieju!

Oskar SiegertPiątka polskich zawodników stanowiących reprezentację kraju w tajskim boksie od poniedziałku bierze udział w Mistrzostwach Europy Muyathai EMF/IFMA 2017, które odbywają się od 16 października w Halle Carpentier w stolicy Francji, Paryżu. Ekipą kieruje trener Rafał Simonides, który jest na etapie eksperymentowania z kadrą.

Póki co Polska ma już brązowy medal, który zdobył brązowy medalista igrzysk The World Games 2017 w wadze 63,5 kg, Oskar Siegert z Legion Muaythai Bydgoszcz. Podopieczny trenera Roberta Miękczyńskiego w pierwszej walce pokonał Fina Kari Viikainena, zaś w walce o finał przegrał z Abdulmalikiem Mugadinovem, zawodnikiem z Dagestanu reprezentującym Rosję.

Pierwszy pojedynek Siegert zawalczył dobrze. Był aktywny, dominował w klinczu, kopnięciach i panował niepodzielnie w ringu. Z Mugadinovem był już zupełnie innym zawodnikiem. Zagubionym, będącym nieustannie w defensywie i stojącym irytująco w narożniku, nijak nie przypominał tego bojowego chłopaka z World Games we Wrocławiu. Ostatecznie przegrał jednogłosnie i zostaje zdobywcą trzeciego miejsca.

Świetnie poradziła sobie jedyna kobieta w męskim gronie, Gabriela Kuzawińska. Polka pokonała w pierwszej walce silną Szwedkę Therese Gunnarsson i już ma zapewnioną strefę medalową. Porażkę poniósł walczący w wadze średniej do75 kg Arkadiusz Krupa, który uległ Yauhenowi Lasheuskiemu z Białorusi. Podobnie odpadł Oskar Mosberg walczący w wadze do 81 kg. Z kolei juniora Igora Lekstona pokonał Roje Vlman z Izraela.