free templates joomla

DSF Eliminator: Kamil Jenel z dwoma pasami mistrzowskimi! Piotr Sokół zwycięża w turnieju! Wyniki!

DSF Eliminator W piątek, 29 września, w hali sportowej w Ząbkach, k/Warszawy, odbyła się kolejna gala organizacji DSF Kickboxing Challenge, zatytułowana DSF Eliminator, której główną częścią był ośmioosobowy turniej w wadze do 81 kilogramów. W walce wieczoru mogliśmy natomiast oglądać starcie Kamila Ruty z Kamilem Jenelem, w którym stawką były dwa pasy mistrzowskie - tytuł Mistrza DSF KC oraz Zawodowego Mistrza Polski PZKB.

Walka wieczoru stała na bardzo dobrym, emocjonującym, poziomie i obfitowała w liczne wymiany. Zwyciężył w niej Kamil Jenel, co szczegółowo opisaliśmy w oddzielnym artykule.

Tryumfatorem ośmioosobowego turnieju został Piotr Sokół z klubu Ring Kraków, który w finale pokonał Michała Behounka. Jednak najtrudniejszą przeprawę, podopieczny trenera Wojciecha Adamskiego, miał z Konradem Delektą w ćwierćfinale, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dodatkowa, czwarta, runda. W kolejnym pojedynku Sokołowi udało się rozciąć rywala i pojedynek został zatrzymany. W finale Krakowianin był zdecydowanie lepszy od swojego przeciwnika.

Nieźle również wypadła walka Mateusza Kubiszyna z Damianem Pasiekiem. Będący zawodowym strażakiem Kubiszyn wykorzystał umiejętności i doświadczenie z full contactu i pokazał, że wcześniejsze zwycięstwo nad Maksymilianem Bratkowiczem nie było dziełem przypadku. Kubiszyn wypunktował rywala i jak sam zaznaczył w późniejszym wywiadzie z nami mimo specjalizacji w full contacie chciałby zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Polsce w formule K-1.

Pozostałe pojedynki turniejowe stały na przeciętnym poziomie, ale taka jest droga do najlepszych walk, iż średniacy muszą pokonywać kolejne szczeble, żeby poprawiać swój warsztat i aspirować do czołówki. Taki cel miał ten turniej.

Gala w Ząbkach to przede wszystkim bardzo przyjazne miejsce i klimat dla Kickboxingu. Sławomirowi Dubie i grupie współpracowników udało się stworzyć z dużym trudem dość ciekawy projekt, który właśnie zaczynał od Ząbek i to miejsce jest traktowane jako matecznik. Kapitalna atmosfera była zasługą miejscowej publiczności, przyjezdnych gości, a także dużej ilości VIPów i lokalnych działaczy, którzy przybyli na to wydarzenie. Powoli wpisuje się ono już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym kraju.

Warto oczekwiać już kojenej gali, DSF Kickboxing Challenge 11, która odbędzie się 27 października 2017 r. , w hali Arena Ursynów, w Warszawie.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
Pojedynek o tytuł mistrza DSF i tytuł Zawodowego Mistrza Polski PZKB
-81 kg: Kamil Jenel pokonał Kamila Rutę przez jednogłośną decyzję sędziów 3-0

Co-main event
-86 kg: Mateusz Kubiszyn pokonał Damiana Pasieka przez jednogłośną decyzję sędziów 3-0

Finał turnieju w wadze -81 kg
-81 kg: Piotr Sokół pokonał Michała Behounka przez jednogłośną decyzję sędziów 3-0

Półfinał turnieju w wadze -81 kg
-81 kg: Michał Behounek pokonał Michała Ciacha przez decyzję sędziów (extra runda)
-81 kg: Piotr Sokół pokonał Miłosza Pacaka przez TKO w 1 rundzie

Ćwierćfinały turnieju w wadze -81 kg
-81 kg: Michał Ciach pokonał Sebastiana Adamskiego przez niejednogłośną decyzje sędziów
-81 kg: Michał Behounek pokonał Łukasza Olszewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów 3-0
-81 kg: Piotr Sokół pokonał Konrada Delektę przez decyzję sędziów (extra runda)
-81 kg: Emiliusz Ręgiel pokonał Patryka Masalskiego przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie