free templates joomla

Giorgio Petrosyan vs Ole Laursen drugiego marca we Włoszech!

Giorgio PetrosyanMistrz Glory, Giorgio Petrosyan już 2-ego marca powróci na rodzimą scenę kickboxingu. Włoch z ormiańskimi korzeniami zmierzy się na gali w Trieście z weteranem K-1 ostatnio walczącym w MMA, Duńczykiem Ole Laursenem. Pojedynek będzie walka wieczoru gali odbywającej się w 7-mio tysięcznej hali. Pojedynek odbędzie się na zasadach K-1.

Dla 'Doktora' będzie to powrót na ring po zwycięstwie w turnieju finałowym Glory, w którym pokonał amerykańskiego zawodnika Muay Thai, Ky’a Hollenbecka, Davita Kirię i Robina von Roosmalena, inkasując za te zwycięstwa czek opiewający na kwotę 300 tysięcy dolarów. W tym roku dwukrotny mistrz K-1 pokonał ponadto na swoim podwórku mocnego Ukraińca, Artura Kyshenko i solidnego Hiszpana, Abrahama Roqueni.

Laursen po raz ostatni na ringu kickboxerskim zawalczył w 2008 roku, w turnieju w swojej rodzinnej Danii. Przegrał w ćwierćfinale przez kontuzję nogi z Czechem, Jirij Żakiem. Wcześniej walczył dla organizacji K-1, gdzie zanotował jedno zwycięstwo nad legendą Muay Thai, Jeanem Charlesem Skarbowsky’m i przegrywał z takimi zawodnikami jak: Buakaw Por Pramuk, Andy Souwer czy Masato.

O wiele lepiej wiedzie się Laursenowi w MMA, gdzie po dwóch porażkach z gwiazdami japońskiej sceny: Caolem Uno i Genkim Sudo wygrał sześć z kolejnych siedmiu walk. Na swoim koncie ma już nawet zwycięstwa przez poddanie. Obecnie Duńczyk walczy dla organizacji ONE FC.