free templates joomla

Piotr Bąkowski o projekcie Golden Fighters

Piotr Bąkowski"Po sukcesie projektu zawodowej grupy Ageon Fight Team, który powstał kilka miesięcy wstecz i znalazł się w orbicie zainteresowań środowiska Kickboxingu przyszła pora by ruszyć dalej tą drogą" - powiedział nam Piotr Bąkowski, wielokrotny amatorski mistrz świata, Europy i Polski w tej formule walki, który teraz z powodzeniem tworzy zawodowe projekty w oparciu o Kickboxing. Jednym z nich jest "Golden Fighters". Postanowiliśmy dopytać go o szczegóły tej inicjatywy i kierunki.

Witaj Piotrze, od razu na wstępie zadamy ci standardowe pytanie o idei pomysłu związanego z kolejną zawodową grupą?

Moim zdaniem wyczynowi sportowcy zasługują by stworzyć im jak najlepsze warunki, by mogli zająć się tylko swoją dziedziną. Bycie sportowcem, menadżerem, swoim własnym sponsorem, piarowcem, dziennikarzem a czasem nawet trenerem na pewno kształtuje charakter i umiejętność organizacyjne, ale nie ułatwia sprawy, zwłaszcza w sporcie gdzie trzeba być skrajnie skupionym na celu.

Projekt Ageon Fight Team był początkiem tworzenia dobrych warunków dla kilku zawodników ze współpracujących z tobą klubów, czy to jest kontynuacja czy też nowa droga, wcześniejszego projektu? Kto tym będzie zarządzał?

W skutek zrozumienia potrzeb współpracujących z nami fighterów powstała nowa zawodowa grupa "Golden Fighters" której sponsorem jest firma "Golden Serwis".
W związku z rozwojem projektu grup zawodowych ich administracją zajęła się Runda Zero Promotion (projekt wspierający sport zawodowy). Na czele jako osoby decyzyjne nadal stoję ja wraz... przecież to jasne - z Łukaszem Makarewiczem. Na wsparcie projektu od strony Trener Koordynator jak zwykle możemy liczyć na Adama Rydzaka z Nowej Soli.

Czy obie grupy będą konkurować czy współpracować ze sobą?

Obie grupy, mimo wspólnego pnia administracyjnego podejmować będą ze sobą rywalizację na arenie sportowej, natomiast współpracować będą w procesie treningowym. Planowane są także transfery zawodników. W pierwszej kolejności szeregi "Golden Fighters" zasilą zawodnicy: Barbara Nalepka, Łukasz Kocjan, Kamil Poniedziałek.

Rozumiemy i dziękujemy za wyjaśnienia. Jednocześnie życzymy powodzenia przy okazji tworzenia drugiej zawodowej grupy "Golden Fighters" w ramach Runda Zero Promotion.

A ja dziękuję za możliwość wyjaśnienia i zaprezentowania kolejnej naszej inicjatywy jaką tworzymy i to z dala od mainstreamowych mediów, ale za to skutecznie i z korzyścią dla wszystkich uczestniczących w tym. Myślę, że będzie jeszcze o tym głośno więc obserwujcie nas. Pozdrawiam.