free templates joomla

Michael Chandler vs. Brent Primus i Douglas Lima vs. Lorenz Larkin na gali Bellator 180 w Nowym Jorku

Bellator 180 Dwie konfrontacje o pasy mistrzowskie: w wagach lekkiej i półśredniej, zostały dodane do karty walk gali Bellator 180, szykowanej na największe wydarzenie w historii tej organizacji. Odbędzie się ona 24 czerwca 2017 roku w Nowym Jorku w legendarnej hali Madison Square Garden.
 
Do obrony tytułu w kategorii lekkiej przystąpi wówczas Michael Chandler (16-3 MMA, 13-3 BMMA), mając za przeciwnika Brenta Primusa (7-0 MMA, 5-0 BMMA). Związany z Bellatorem niemal przez całą swoją zawodową karierę Chandler jest niepokonany od czterech walk. W ubiegłym roku toczył niezwykle emocjonujące boje. Najpierw odzyskał pas w limicie 155 funtów (70,3 kg) po efektownym nokaucie na Patricky'm Freire, a następnie po dramatycznej, pięciorundowej batalii, pokonał na punkty Bensona Hendersona.
 
Primus nie zaznał jeszcze porażki w MMA, a w swojej najświeższej potyczce z kwietnia ubiegłego roku wygrał niejednogłośną decyzją sędziów z Gleristone'em Santosem. Wcześniej w ten sam sposób uporał się z Derekiem Andersonem.
 
Natomiast w limicie wagi półśredniej Brazylijczyk Douglas Lima (28-6 MMA, 10-2 BMMA) spotka się z Lorenzem Larkinem (18-5 MMA, 0-0 BMMA) z USA. Lima, aktualny czempion w dywizji do 170 funtów (77,1 kg), po tym, jak utracił tytuł po niepowodzeniu z Andrey'em Koreshkovem, odbudował się bezdyskusyjną wygraną nad Paulem Daley, a następnie w listopadzie 2016 roku odzyskał pas i przy okazji zrewanżował się Koreshkovowi, nokautując go w trzeciej rundzie.
 
Larkin to nowy nabytek Bellatora. Do tej pory rywalizował przede wszystkim dla Strikeforce i ostatnio dla UFC, gdzie był jedną z czołowych postaci w swojej dywizji wagowej. Mimo ubiegłorocznych zwycięstw nad mocnymi Jorge Masvidalem (decyzja) oraz Neilem Magny'm (TKO) i ciekawych perspektyw na przyszłość, zmienił pracodawcę i na powitanie z nową federacją został nagrodzony pojedynkiem mistrzowskim.
 
Już wcześniej podano skład dwóch głównych walk wieczoru gali, która dopiero jako druga w dziejach Bellatora nadawana będzie w systemie PPV. W main evencie wszelkie zatargi między sobą wyjaśnią Chael Sonnen (29-15-1 MMA, 0-1 BMMA) i Wanderlei Silva (35-12-1 MMA, 0-0 BMMA), a chwilę wcześniej Fiodor Emelianenko (36-4 MMA, 0-0 BMMA) skonfrontuje się z Mattem Mitrione (11-5 MMA, 2-0 BMMA).