free templates joomla

Biggers Better 17 Poland: ostateczna karta walk!

Bigger's Better 17 PolandGotowa jest już karta walk piątkowej gali Biggers Better 17 Poland, która po raz pierwszy w historii, odbędzie się w Andrychowie k. Bielska Białej i transmitowana będzie do całej Europy przez stację Eurosport. Nastąpiło w niej kilka istotnych zmian. Pierwsza i to z ostatniej chwili to zastąpienie w bokserskim ośmioosobowym turnieju wagi ciężkiej kontuzjowanego Szweda Johnny Iwersena, przez Alexeya Mogylewskiy'ego z Niemiec. Druga jest nie mniej istotna, bowiem po uzgodnieniu sztabów polskiego mistrza świata Gerarda Lindera i Taja Sanera “Benpheta” Phromsona z organizacją WKN, kickboxerski pojedynek wieczoru w formule Full-contact, odbędzie się w wersji Low-kick (5 rund x 2 min).


Tym samym jego stawką nie będzie pas mistrzowski w Full-contact a awans do ośmioosobowego światowego turnieju Kickboxingu w Hong-Kongu w kwietniu (28-04-2013). Tym samym nawet w przypadku porażki Polak zachowa pas mistrza świata WKN w formule Full-contact. Nie trzeba dużej wiedzy by wiedzieć, że formuła Low-kick premiuje bardziej Taja i to ze strony jego sztabu szedł nacisk na zmianę a wabikiem jest możliwość walki w stawce ośmiu najlepszych zawodników świata. Gerard do tej pory tylko raz walczył w tej formule na poziomie światowym, ale z uwagi na jego przygotowania do walk MMA stara się włączyć jak najszerszy arsenał do swoich umiejętności. W piątek 16 listopada przekonamy się czy to był dobry wybór a znając charakter obu zawodników, należy spodziewać się ostrych wymian i potężnej dawki emocji.

Także wcześniej doszło do wewnątrz polskiej zamiany w turnieju bokserskim, bowiem Dawida Trólkę z Katowic zastąpił Tomasz Szczepkowski w Mławy. Szczepkowski w ostatni weekend walczył na litewskiej Hero's Lithuania 2012, gdzie przegrał z Mindaugasem Sakalauskasem na zasadach K-1, ale w BB 17 będzie miał być może okazję do rewanżu, o ile spotka się z innym reprezentantem Litwy Sergeiem Maslobojevem. Tyle, że Maslobojev jest o niebo lepszym zawodnikiem od Sakalauskasa. Przekonał się o tym polski zawodnik Izuagbe Ugonoh w tym roku, który dobrze boksuje, jest zawodowcem (grupa bokserska Wasilewskiego) a mimo to latem w walce K-1 z Maslobojevem leżał dwa razy na deskach.

Miejmy nadzieję, że Szczepkowski zdoła się zregenerować i zawalczyć na dobrym poziomie. Również Niemcy dokonali niekorzystnej zamiany, bowiem za Markusa Tomalę wszedł doświadczony weteran boksu Konstantin Airich, który może i jest już zbyt rozbity na zawodowy boks, ale z kickboxerami czy fighterami MMA potrafił wygrywać już w Bigger's Better i wygrać cały turniej. Miejmy nadzieję, że jednak nie tym razem. Poniżej pełna karta walk gali:

Superfight MMA
77 kg: Salim Touahri (Grappling Kraków) vs Igor Smith (Flex Gym Warszawa)

Finał turnieju MMA wagi półśredniej
77 kg: Łukasz Grochowski (Okniński Team) vs Paweł Żygliński (Berkserkers team Bielsko-Biała)

Uczestnicy turnieju BB 17
1. Konstantin Airich (Niemcy)
2. Sergei Maslobojev (Litwa)
3. Porcoi Tiberiu (Rumunia)
4. Vladimir Toksyatynov (Niemcy)
5. Ionel Osvat (Rumunia)
6. Wojciech Jastrzębski (Polska)
7. Alexey Mogilevskiy (Niemcy)
8. Tomasz Szczepkowski (Polska)

Superfight - Low-kick (5 x 2 min)
60 kg: Gerard "Black Dragon" Linder (Polska) vs Saner “Benphet” Phromson (Tajlandia)