free templates joomla

TUF 23: Team Joanna z kolejną porażką, 5-0 dla Team Claudia! Podsumowanie 6 odcinka!

TUF 23 Episode 6 Zapraszamy do opisu kolejnego, szóstego już odcinka programu ''The Ultimate Fighter 23'' (TUF 23), w którym Joanna Jędrzejczyk i Claudia Gadelha stanęły przed wyzwaniem trenowania zespołów, składających się z zawodników wagi półciężkiej i zawodniczek kategorii słomkowej.

Poprzedni epizod (TUTAJ LINK) to batalia między dwiema reprezentantkami Anglii: Lanchaną Green (Team Claudia) oraz Helen Harper (Team Joanna). Po trzech rundach sędziowie orzekli wygraną Green, głównie ze względu na jej przewagę w stójce i dobrą obronę przed obaleniami.

Najświeższy odcinek zaczął się od dalszego ciągu problemów Abdela Medjedouba (Team Claudia). Algierczyk znalazł się w trudnej sytuacji, ponieważ jego żona oznajmiła mu, że odejdzie od niego, jeśli ten nie zrezygnuje z udziału w ''TUFie''. Dana White, prezes UFC, pozwolił mu wrócić do domu w celu wyprostowania swoich prywatnych spraw. Jak się okazało, Medjedoub rozwiązał wszystkie kwestie ze swoją małżonką i powrócił do programu.

W klatce zmierzyli się Eric Spicely (Team Claudia) i Elias Urbina (Team Joanna). Bój toczył się pod dyktando Spicely'a, dość łatwo radzącego sobie z przeniesieniem walki do parteru, gdzie nie pozwalał przeciwnikowi na cokolwiek. W pierwszej rundzie Spicely szukał dźwigni na rękę i na nogę, a dalszą część rundy spędził za plecami Urbiny. Przez niemal całą drugą rundę Urbina musiał odpierać uderzenia ze strony przeciwnika, który usadowił się za jego plecami. Członek zespołu polskiej mistrzyni UFC wypadł bardzo blado, wobec czego Spicely wyraźnie wygrał na punkty.

Wynik:
93,4 kg: Eric Spicely (USA/Team Claudia) pokonał Eliasa Urbinę (USA/Team Joanna) przez decyzję 3-0 po 2 rundach

Drużyna dowodzona przez Gadelhę podtrzymała znakomitą serię i ma już pięć zwycięstw przy zerowym dorobku fighterów prowadzonych przez Jędrzejczyk. W kolejnej konfrontacji Amanda Cooper (Team Claudia) podejmie Jamie Moyle (Team Joanna).