free templates joomla

Grad medali polskich kickboxerów na Pucharze Świata w Budapeszcie!

Puchar Świata w Kickboxingu44 medale zdobyła blisko 50 osobowa reprezentacja polskich kickboxerów podczas 22-go Pucharu Świata w Kickboxingu jaki odbywał się w dniach od 12 do 15 maja w Budapeszcie na Węgrzech. Podczas prestiżowego 22nd Hungarian Kickboxing World Cup 2016, rywalizowały niemal wszystkie kategorie wiekowe i wagowe we wszystkich formułach walk Kickboxingu, od Light-contact, poprzez Full-conctact, Low-kick do K-1 Rules.

W tej ostatniej - najbardziej wymagającej i prestiżowej reprezentacja prowadzona przez Tomasza Mamulskiego i wspierającego go Tomasza Skrzypka zdobyła 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Dodatkowy srebrny krążek dorzucił Adam Gielata z Punchera Wrocław startujący poza kadrą. Bardzo utalentowany podopieczny Janusza Janowskiego winien zdobyć złoto, bowiem walki z Rosjaninem Ilyą Usachevem na pewno nie przegrał. Złoto przypadło multimedalistom Paulinie Bieć, Dawidowi Kasperskiemu i Marcie Waliczek, która wygrała ze znaną u nas Lucią Cmarovą ze Słowacji w finale. Kadrowicze z 26 walk wygrali 13, ale bilans poprawił wspomniany Gielata.

Kadra Polski Low-kick nie była gorsza i przywiozła aż 5 złotych medali, które przywieźli Joanna Walkiewicz, Kamila Bałanda, Jan Lodzik, Łukasz Kaczmarczyk i Radosław Paczuski. Dodatkowo srebro przypadło Kamilowi Sójkowskiemu.

Z kolei Poland Full Contact Team pod wodzą Radosława Laskowskiego i Piotra Siegoczyńskiego zajęła pierwsze miejsce drużynowo, zdobywając 4 Puchary Świata. Złoci medaliści to Dorota Godzina, Jakub Pokusa, Kamil Dajwłowski, Kacper Frątczak Kacper. Złoto w Kick-light przypadło też Piotrowi Wypchałowi.

Warto zauważyć, że w stosunku do poprzednich edycji PŚ w Szeged, ta była wyjątkowo dobrze zorganizowana. Zaostrzyła się też rywalizacja. Drużynowo głównie z uwagi na ilość zawodników zdominowały Węgry zdobywając ogółem 342 medale na wszystkich możliwych polach i kategoriach. Madziarski Kickboxing ma się dobrze a nawet bardzo dobrze. Szczególnie w amatorskim wydaniu. Nie brakowało u naszych "bratanków" także wielkich gwiazd jak pogromca Tomasza Makowskiego z gali FEN 3, Antoine Habash. Reprezentant Re-Gym zdominował wagę lekkopółśrednią. Pogromca Tomasz Klimiuka z gali DSF Kickboxing Challenge, Tadas Rimdeika z Litwy z kolei wygrał wagę superciężką. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Włosi (59 medali) i Ukraińcy (57 medali). Poniżej lista medalistów w trzech głównych formułach w seniorskiej rywalizacji: