free templates joomla

Saiyok przegrywa z Dylanem Salvadorem na Roschtigrabe Derby

Saiyok vs Dylan SalvadorDo prawdziwej sensacji w światowym Muay Thai doszło na szwajcarskiej gali Roschtigrabe Derby "Romandie vs Deutchschweitz", w miejscowości Uetendorf w dniu 20 października. W walce wieczoru słynny 29 letni mistrz stadionu Rajadamnern, Saiyok Pumpanmuang z Tajlandii niespodziewanie przegrał walkę z młodym 19 letnim Dylanem Salvadorem z Francji. Co więcej najpierw świat obiegła wiadomość o zwycięstwie przed czasem przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.


Oczywiście od razu po informacji zawrzało na francuskich portalch internetowych a także na kilku renomowanych światowych mediach piszących o Muay Thai i Kickboxingu. Po kilku dniach wiadomo już więcej o zwycięstwie i wiadomo jest jedno, że tak naprawdę Saiyok wycofał się z walki na wskutek kontuzji kolana po pierwszej rundzie. By całkowicie nie deprecjonować zwycięstwa młodego zawodnika Teamu Nasser K., warto podkreślić, iż w pierwszej rundzie był on bardzo aktywny, natomiast zawsze defensywnie walczący Saiyok, wyraźnie go lekceważył, czekając i kontrując tylko, aż się wystrzela. W efekcie po pierwszej rundzie odnowiła kontuzja i narożnik Taja zmuszony był zatrzymać walkę i spisać ją na straty przez RSC. 

Przypomnijmy, że była to druga porażka Saiyoka i druga od 2008 roku. Salvador zaś dopisze ważną wygraną po stronie plusów. Wcześniej był on typowany na rywala dla Buakawa Por. Pramuka na galę Thai Fight w Anglii, ale uznano, że jest "za słaby". Okazało się, że nie i upokorzył on tak czy tak, starego i wielkiego mistrza. I to chcąc nie chcąc, bo zwycięstwo było dość szczęśliwe. Saiyok we wrześniu na gali Thai Fight pokonał lidera teamu z St. Fons, Fabio Pincę i teraz "nasserowcy" wzięli odwet.

Na razie brak jest materiału filmowego co jest typowe dla szwajcarskich gal.  Także na tej samej imprezie inny zawodnik teamu Nassera Kacema - Hakim Hamech, który pokonał innego Taja Hongtongleka Chor. Fahpiansi reprezentującego Team Quest Thailand. Hamech zastąpił kontuzjowanego Amine Kacema, syna trenera Nassera Kacema, prowadzącego najlepszy francuski klub Muay Thai w St. Fons.