free templates joomla

Marcin Prachnio wystąpi na majowej gali ONE Championship 42 w Bangkoku!

Marcin PrachnioPo raz drugi dla największej azjatyckiej federacji MMA zaprezentuje się Marcin Prachnio (10-2). Na gali ONE Championship 42: Kingdom of Champions, która odbędzie się 27 maja 2016 roku w Bangkoku w Tajlandii, skonfrontuje się z reprezentantem Brazylii, Leandro Ataidesem (8-2). Będzie to pojedynek w wadze średniej, ale według nowych regulacji tej federacji, limit wagowy dla tej kategorii wynosi nie 84 kg, a 93 kg, czyli optymalny dla Polaka.

Prachnio jest mistrzem organizacji FFC w wadze półciężkiej. Tytuł ten zdobył w listopadzie ubiegłego roku, pokonując w nieco ponad trzy minuty Tomislava Spahovica.  W bieżącym roku zaś zadebiutował dla ONE Championship. W premierowym, lutowym boju na gali w Dżakarcie w Indonezji, po niespełna trzech minutach rywalizacji zatrzymał uderzeniami Alexandre'a Machado. Trenujący na co dzień w holenderskim Deventer fighter, notuje serię pięciu zwycięstw. Rozwija więc swoją karierę w MMA i ma szansę na podbój kolejnej organizacji.

Ataides, jego przeciwnik, to utytułowany zawodnik BJJ, mający na swoim koncie już cztery starcia dla azjatyckiego potentata. O ile przygodę z ONE Championship zaczął od dwóch wiktorii i to już w pierwszych rundach, o tyle dwie kolejne konfrontacje kończyły się dla niego porażkami. Brazylijczyk ulegał bowiem Igorowi Sviridowi przez TKO w zaledwie 17 sekund, a we wrześniu 2015 roku w drugiej rundzie zastopował go Aleksei Butorin.

Na tej samej gali przeprowadzone zostaną dwa pojedynki o pasy mistrzowskie ONE Championship. W głównym wydarzeniu wieczoru, lokalny bohater, Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (6-0), stanie w obronie tytułu w wadze słomkowej przeciwko Yoshitace Naito (10-0) z Japonii. Będzie to rywalizacja dwóch niepokonanych jeszcze w MMA zawodników. Z kolei czempion w kategorii piórkowej, również niezwyciężony Marat Gafurov (13-0), reprezentujący rosyjską republikę Dagestanu, postara się zachować pas przy sobie także mając za rywala Japończyka, a mianowicie Kazunori'ego Yokotę (25-5-3).

Komplet dotychczas ogłoszonych zestawień gali ONE Championship 42 prezentujemy poniżej:

66 kg: Yodsanan Sityodtong (Tajlandia) vs. Chrech Kosal (Kambodża)
61 kg: Eugene Toquero (Filipiny) vs. Anatpong Bunrad (Tajlandia)
93 kg: Marcin Prachnio (Polska) vs. Leandro Ataides (Brazylia)
70 kg: Timofey Nastyukhin (Rosja) vs. Rob Lisita (Australia)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze piórkowej
70 kg: Marat Gafurov (Rosja) vs. Kazunori Yokota (Japonia)

Walka o mistrzostwo ONE Championship w wadze słomkowej
57 kg: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke (Tajlandia) vs. Yoshitaka Naito (Japonia)