free templates joomla

Fight Club 2: Kamil Jenel i Przemysław Szyszka zwyciężają w głównych walkach! Wyniki & Video

Przemysław SzyszkaW sobotę 22-go kwietnia w hali OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się gala Fight Club 2 z udziałem zawodników walczących w formule MMA i K-1. W walce wieczoru na kickboxerskich zasadach zmierzyli się, powracający weteran i były mistrz DSF Kamil Jenel (30-5), oraz Damian Ostęp (16-9). W co-main event zaś Przemysław Szyszka (2-0) w formule MMA walczył z eksplozywnym Brazyliczykiem Hendrikiem Costą (4-1).

Walka wieczoru była bardzo zacięta i postawiła przed sędziami trudne zadanie. Dwóch ostatecznie przychyliło się w kierunku weterana i Jenel mógł unieść ramiona w górę. Publiczność za wyjątkiem fanów Kamila była trochę zdziwiona werdyktem, bo od drugiej rundy to "White Tiger" narzucał tempo walki. Ostęp nie mógł długo pogodzić się z werdyktem, ale nie robił scen i nie rozdzierał szat. Swoje racje wypowiedział w wywiadzie dla mediów po gali.

Duża presja była na Przemysławie Szyszce, który jest trenerem Uniq Fight Club i prowdzi szeroką grupę influecerów, oraz kilku topowych zawodników MMA. Początkowo musiał przetrzymać mocne ataki Brazylijczyka Hendrika Costy. Dwukrotnie sprawdził twardość swojej szczęki i ustał po mocnym uderzeniu i kopnieciu kolanem. Potem udało mu się przełamać Brazylijczyka, zajść za plecy i udusić rywala. Po 9 latach przerwy po raz drugi wygrał na zawodowej arenie, po tym jak na PLMMA 44 wygrał swoją pierwszy pojedynek jako profesjonalista. Radość jego kibiców była ogromna a z gratulacjami pospieszyli tacy influecerzy jak Robert Pasut, Michał Baron, Marcin Dubiel, Paweł Tyburski czy stojący w narożniku Radek Paczuski.

Powrót po 8,5 roku odnotował też 31-letni lider Bonzai MMA Wrocław Mateusz Dubiłowicz (6-3), który w nieco freakfightowym stylu bił się z Egipcjaninem Mohamedem Ghalabem (6-7) reprezentującym SBG. Wrocławianin uporał się z rywalem w imponującym stylu, rozbijając go w nieco ponad 1,5 minuty.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
K-1 88 kg: Kamil Jenel (Jenel Fight Club) pokonał Damiana Ostępa (Berserkers Team Szczecin/BKS Olimp Szczecin) przez niejednogłośną decyzję 2-1
 
Co-main event
MMA 84 kg: Przemysław Szyszka (Szyszka Team/Uniq Fight Club] pokonał Hendrik Costa (Evolucao Thai) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie


Karta główna
MMA 77 kg: Jacek "Siexa" Gać (Uniq Fight Club) pokonał Arkadiusza Kaszubę (Rzeszowski KSW] przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (-- min)  
MMA 77 kg: Mateusz "Bonzo" Dubiłowicz (Bonzai MMA) pokonał Mohamed Ghalab (VIP Gym) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:37 min)
K-1 75 kg: Antoni Predygier (Aligatores Fight Club Fanga) pokonał Roberta Rajewskiego (Rajewski Team Płock) przez TKO (poddanie narożnika) w 2 rundzie (-- min)  
K-1 75 kg: Maciej Grabski (Aligatores Fight Club) pokonał Macieja Rakoczy (Gladiators Bełchatów) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Mateusz Sosnowski (Uniq Fight Club) pokonał Mariana Matei (SBG Ireland) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (-- min)

Karta wstępna
MMA 66 kg: Filip Szostak (Kotwica MMA Team) pokonał Shavlego Khadilashvili (Bonzai MMA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:54 min)
MMA 81 kg: Maciej „Majami” Grzyb (Legia Fight Club] pokonał Wojciecha Todorića (Bonzai MMA) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:57 min)

Autor: Tomasz Majewski