free templates joomla

Dzierżoniów Boxing Night: Zwycięstwa Parzęczewskiego, Leśniaka i Soczyńskiego w głównych walkach! Wyniki

Dzierżoniów Boxing NightW piątek 10 marca 2023 roku, odbyła się gala Dzierżoniów Boxing Night organizowana przez Mariusza Grabowskiego wspólnie z Mateuszem Borkiem. Widzowie zgromadzeni w hali w Dzierżoniowie mogli obejrzeć siedem naprawdę interesujących pojedynków. W walce wieczoru zmierzyli się Robert Parzęczewski (30-2, 18 KO) i reprezentujący Niemcy Nuhu Lawal (27-11, 15 KO).

Polak w pierwszych dwóch odsłonach pojedynku walczył bardzo mądrze i w pełni kontrolował  przebieg walki. Niestety w kolejnych rundach popularny "Arab" troszkę zwolnił tempo przez co starcie straciło na dynamice. W szóstym starciu doszło do dziwnej sytuacji w której Lawal zagapił się w klinczu i przyjął mocny cios po którym padł na deski.

Rywal Polaka szybko podniósł się lecz nie dał znać, że chce dalej kontynuować ten pojedynek. W tym momencie sędzia ringowy Krzysztof Bubak  obwieścił koniec walki i zwycięstwo Parzęczewskiego. Warto zaznaczyć iż było to pierwsze zwycięstwo przed czasem 29-letniego Polaka od czasu jego powrotu do wagi półciężkiej.

Jedną z najlepszych walk tego wieczoru z pewnością było starcie 31-letniego Michała Leśniaka (18-2) znanego jako "Szczupson", który udanie wrócił po porażce z Czechem Lukasem Dekysem w Puławach. Tym razem zmierzył się z nieustępliwym Aleksandrem Jasiewiczem (5-2). Walka stała na bardzo wysokim poziomie, mieliśmy bardzo dużo wymian z obu stron. Był to bój pełen emocji, gdzie zarówno jak jeden jak i drugi mieli swoje dobre i słabsze momenty w tej walce. Pojedynek zakończył się po 8 rundach a sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Leśniakowi.

W innym bardzo ciekawym pojedynku jeden z bardzo ciekawszych zawodników młodego pokolenia Michał Soczyński (6-0, 3 KO) zmierzył się z bardzo doświadczonym Wenezuelczykiem Juanem Carlosem Rodriguezem (18-4, 17 KO). Polak od samego początku wykorzystywał przewagę warunków fizycznych a także był dużo szybszy od swojego przeciwnika. Soczyński w pełni kontrolował przebieg walki. Po 3 rundzie narożnik Rodrigueza postanowił niespodziewanie poddać pojedynek i 24-letni fighter trenujacy w Hiszpanii mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Kolejnym wartym uwagi pojedynkiem było starcie Oskara Wierzejewskiego (6-2, 2 KO) który pokonał przed czasem doświadczonego Stanislava Eschnera (15-19-1, 8 KO). Pochodzący z Czech zawodnik stoczył na zawodowych ringach 35 pojedynków z których 15 wygrał. Polak od samego początku dominował i zdobył przewagę. Bój zakończył się w trzeciej rundzie. Po wydłużonej serii ciosów Wierzejewskiego, do akcji wkroczyła sędzina, która przerwała starcie. Jeleniogórzanin mógł się cieszyć z 6 zwycięstwa.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
79,3 kg: Robert Parzęczewski (Polska) pokonał Nuhu Lawala (Niemcy) przez TKO w 6 rundzie (0:47 min)

Karta główna
66,6 kg: Michał Lesiak (Polska) pokonał Aleksandra Jasiewicza (Polska) przez decyzję 3-0 (79-71, 77-73, 77-73)
90,7 kg: Michał Soczyński (Polska) pokonał Juana Carlosa Rodrigueza (Wenezuela) przez poddanie w 3 rundzie (3:00 min)
69,8 kg: Yauheni Makarchuk (Białoruś) pokonał Tomasza Nowickiego (Polska) przez decyzję 3-0 (79-73, 79-73, 70-74)
87,0 kg: Oskar Wierzejewski (Polska) pokonał Stanislava Eschnera (Czechy) przez TKO w 2 rundzie (0:34 min)
61,2 kg: Igor Pryga (Polska) pokonał Jakuba Kasla (Czechy) przez decyzję 3-0
69,8 kg: Volodymyr Yushyn (Ukraina) pokonał Mirosława Kawę (Polska) przez decyzję 3-0 (39-37, 39-37, 40-36)
 
Autor: Artur Kujawski