free templates joomla

Strrife 3: Piotr Strus pokonany przez Kacpra Karskiego! Wyniki & Video

Strife 3 Strus vs. KarskiW sobotę 18-go lutego w hali Grupa Azoty Arena w Puławach odbyła się gala Strife 3 z walką wieczoru weterana KSW i ACA Piotra Strusa (15-5), oraz powracającego po blisko 6 latach przerwy Kacpra Karskiego (8-3) z Gdyni. Blisko dwuletnią przerwę w walkach miał też sam Piotr Strus, więc kibice byli ciekawi jak się zaprezentuje na gali, którą współorganizował.

Pojedynek był ciekawy, ale ku zaskoczeniu wszystkich, ton nadawał Kacper Karski, który celniej punktował i kontrolował jego przebieg. Zawodnik z Wybrzeża poradził sobie także w walce w wyczerpującym klinczu z silniejszym wydawałoby się Piotrem Strusem. Werdykt nie był jednogłośny, ale obiektywnie rzecz ujmując: jeden z sędziów oglądał zapewne inny pojedynek.

Udany wystep zanotował Bartłomiej Kopera (12-7), który wystąpił na Strife po raz drugi i tym razem pokonał widowiskowo walczącego Brazyljczyka Emersona Nascimento (18-12-1). Łodzianin unikał wysokich kopnięć i świetnie obalał kontrolując do końca walkę w parterze. To było trzecie z rzędu zwycięstwo Kopery.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
83,9 kg: Kacper Karski (Piranha Gdynia) pokonał Piotra Strusa (WCA Warszawa) przez niejednogłośną decyzję 2-1

Karta główna
70,3 kg: Bartłomiej Kopera (Zenith Łódź) pokonał Emersona Nascimento (Brazylia) przez decyzję 3-0
98,0 kg: Piotr Walawski (BT Gym Szczecin) pokonał Adama Biegańskiego (Valetudo Białystok) przez decyzję 3-0
73,0 kg: Hugo Deux (Fracja/Nemesis Team) pokonał Jana Stanovský'ego (Czechy) przez decyzję 3-0
93,0 kg: Michał Choiński (WCA Warszawa) pokonał Dariusza Sierheja (Crossfit Ursus) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:17 min
65,8 kg: Mariusz Michalczuk (Fighters Factory Sekcja Oleśnica) pokonał Karola Kutyłę (Stalker Team Kozienice) przez poddanie (balacha) w 1 rundzie (1:36 min)
93,0 kg: Patryk Grabowski (WCA Warszawa) pokonał Szymona "Taxi Złotówę" Września (Szczecin) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:57 min)

Karta wstępna
83,9 kg: Bartosz Kowal (SWD Kraków) pokonał Łukasza Nowaka (Sportowe Puławy) przez KO (kolano z wyskoku) w 2 rundzie (1:34 min)
77,1 kg: Sanjar Yusupov (Tadżykistan/Aligatores Warszawa) pokonał Oleksandra Popova (Ukraina/Evolution Gym) przez KO (lewy sierp) w 1 rundzie (0:07 min)
70,3 kg: Damian Tokarski (Nemesis Team Warszawa) pokonał Kacpra Cholewę (Sportowe Puławy) przez decyzję 3-0*

*walka semi-pro

Autor: Tomasz Majewski