free templates joomla

Fame MMA 16: Dubiel demoluje Trąbkę w walce wieczoru! Wyniki

[fot. FAME MMA] FAME MMA 16 WYNIKI Za nami freak fightowa gala Fame MMA 16, która odbyła się w hali Arena Gliwice w Gliwicach w sobotni wieczór 5-go listopada 2022 roku. To ostatnia impreza największej polskiej organizacji w tym roku. Tradycyjnie w oktagonie walczyli ze sobą m.in. znani youtuberzy, influencerzy czy raperzy. Wielkich zaskoczeń nie ma, ale warto przyjrzeć temu co działo się w wypełnionej przez kilkanaście tysięcy fanów arenie.

Każda gala oglądana jest przez setki tysięcy widzów. Fani zasiadają za każdym razem, aby obejrzeć kolejny sezon trwającego od kilku lat show. A show jest o tyle innowacyjne, że wręcz niezwykłą sprawą jest fakt, że- to się nie nudzi, to trwa dalej. Coraz lepsza szata graficzna, angaże coraz to dziwniejszych postaci z kręgów internetowych, oraz progres zawodników, daje nam namacalną nadzieję na przedłużenia żywotności gal, które pokochaliśmy. To właśnie te rzeczy sprawiają, że każda następna gala różni się od każdej wcześniejszej. Najważniejsze są jednak walki, więc przyjrzyjmy się im szczególowo, poczynając od pierwszej:


(0-1) Natan Marcoń vs Wiejski Koks (1-0)
Na początku pierwszej rundy walka trwa w stójce, obie strony badają swoje możliwości. Natan próbuje obalić rywala, lecz ten broni się i zadaje ciosy. Marcoń odczuł ciosy Radosława, ze zmęczenia nie trzyma już gardy i chwieje się. Zdecydowanie dominuje Wiejski Koks. W rundzie drugiej Paszko okopuje nogi Natana, który próbuje oddać wysokoim kopnięciem, lecz rywal skutecznie się broni. Twarz Natana zalewa się krwią, widać spowolnienie w walce. W trzeciej rundzie panowie starają się zdynamizować walkę, lecz widać ogromne zmęczenie. Marcoń próbuje sprowadzić walkę do parteru, lecz Radosław sprawnie tego unika. Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Wiejski Koks.

(2-0) Wiki vs Martrenti (0-3)
Walka zaczyna się obustronnym atakiem, obie dziewczyny ruszyły na siebie. Marti stawia na kopnięcia, lecz zostaje obalona przez Wiktorię. Bójka w parterze zostaje przerwana końcem rundy, lecz w drugiej, tym samym ostatniej rundzie losy Marty potoczyły się tak samo - mimo mocnych ciosów w stójce traci równowagę i zostaje obalona. Rentel nie broni się, o czym przypomina jej sędzia, lecz walka prędko się kończy. Zwycięża Jaroniewska, przed czasem.

(1-0) Dzinold vs Szymool (0-1)
Dawid próbuje zdominować rywala, lecz ten unika szybkiego kontaktu. Szymon unika ciosów przeciwnika, co nie jest zbyt skuteczne. Tempo walki się zmniejsza. Besser w drugiej rundzie szybko rusza na rywala, zadaje ciosy i okopuje prawą nogę. Rzeźnik mocno odczuwa kopnięcia, stara się ich unikać. W trzeciej rundzie Dzinold zadaje tylko kontrciosy, szukając luk w obronie Szymoola, który usiłuje zakończyć walkę przez nokaut. Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Dzinold.

(1-12) Daro Lew vs Filipek (3-2)
Jedyna walka na gali w formule K1 rozpoczyna się kontrowersyjnie - mimo mocnych ciosów Filipa, niedoceniany Dariusz pozostaje w walce i odwdzięcza się tym samym, szukając równocześnie lowkicków, uprzednio stopując zapędy Filipka lewym prostym, czego skutkiem jest krwawienie z nosa rapera. Optymizm na przełamanie złej passy Kaźmierczuka jednak szybko się kończy, po kolejnym ciosie przewraca się i rozpoczyna się pierwsze liczenie. Pomimo próby kontynuacji walki Daro dalej jest zamroczony i znów upada od ciosu Marcinka. Nie jest w stanie kontynuować walki, więć mimo pozytywnego zaskoczenia przed czasem, w rundzie pierwszej wygrywa jego rywal, Filipek.

(5-3) Polak vs Patrykos (1-2)
Pierwsza runda jest zachowawcza, zawodnicy próbują wyczuć grunt, lecz więcej ciosów wychodzi od Patryka. Na końcu rundy walka się rozwija. W rundzie drugiej Patrykos otrzymuje kopnięcie i upada, lecz Polak nie umie zamknąć walki. Próbuje założyć gilotynę, ale rywal mocno się broni. Finalna runda jest dynamiczna, Polak unika ciosów, a Domke trzyma go na dystans by uniknąć obalenia. Prędko jednak przyjmuje cios i pada na matę. Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Polański.

(1-2) Matt Meknife vs Krystian Wilczak (5-3)
Mateusz wymierza cios poniżej pasa, walka zostaje przerwana, lecz panowie szybko kontynuują. Krystian zostaje obalony, jego rywal dzielnie utrzymuje bójkę w parterze. Druga runda odbywa się podobnie, Janusz próbuje duszenia, lecz nie udaje mu się dopiąć duszenia. Trzecia runda dominowana jest zdecydowanie przez Wilczaka, zadaje dużo celnych ciosów, pomimo prób obalania Matta. Po raz kolejny sędziowie są zgodni - wygrywa Mateusz Janusz.

(2-4) Hejter vs Ferrari (5-3)
Walka przebiegła tak, jak było to zakładane - Ferrari szybko przejmuje inicjatywę, obala rywala i zalewa go gradem ciosów. Mariusz nieudolnie próbuje się bronić. Ferrari wygrywa przez TKO w pierwszej rundzie.

(1-0) Bandura vs Braveheart (2-5)
Bandura trzyma przeciwnika na dystans. Alan czuje się zbyt pewnie, przez co przyjmuje mocny cios. Zaczyna się pierwsze liczenie. Walka jest konynuowana, Patryk nadal dominuje. W drugiej rundzie Alan z odnowionyumi siłami wyprowadza mocne ciosy, Bandurski ucieka. Szybko jednak odzyskuje dominacje i znów sprowadza przeciwnika na matę. W trzeciej rundzie Kwieciński trzyma Patryka na dystans, unika ciosów. Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Bandura.
 
(2-0) Sutonator vs Muran (0-2)
Pasut wyprowadza lowkicki, Murański za to szuka obalenia. Zawodnicy szybko lądują na macie, lecz przewagę ma Robert. Dosiada Jacka i próbuje duszenia. Przeciwnik przyjmuje ciosy i po długich próbach udaje mu się wrócić do stójki. W drugiej rundzie Pasut powtarza proces i obala Murańskiego próbując zakończyć walkę. Stary Muran nie broni się, walka zostaje przerwana, Pasut wygrywa przed czasem w rundzie drugiej.

(3-2) Dubiel vs Tromba (1-1)
Walka jest szybka i dynamiczna, Dubiel zamknął przeciwnika przy siatce, w klinczu trafił go kolanem, a później zamroczył sierpowym, Marcin wyprowadza dużo ciosów i łamie Mateuszowi nos mocnym prawym. Wygrywa przed końcem pierwszej rundy Marcin Dubiel.

Oprócz walk, przestawieni zostali nowi zawodnicy FAME, w skład w który wchodzą: Cezary "Czarek z Abstra" Jóźwik, Łukasz "Mandzio" Samoń, oraz Sebastian Fabijański. Przedstawiono też walkę na galę FAME 17, na szczycie kategorii półśredniej zawalczą Wiewiór i Tańcula, a stawką będzie pas.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
84,3 kg: Marcin Dubiel (Uniq Fight Club) pokonał Mateusza "Trombkę" Trąbkę (Kotwica Team Kraków) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie

Karta główna
93,4 kg: Robert "Sutonator" Pasut (Uniq Fight Club) pokonał Jacka "Murana" Murańskiego (Garmulewicz Team) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
93,4 kg: Patryk "Bandura" Bandurski (Posnania) pokonał Alana Kwiecińskiego (Ludus MMA) przez decyzję 3-0
77,6 kg: Amadeusz "Ferrari" Roślik (Akademia Wilanów/Copacabana Warszawa) pokonał Mariusza "Hejtera 69" Słońskiego (Szczecin) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
77,6 kg: Mateusz "Matt MeKnife" Janusz (Uniq Fight Club) pokonał Krystiana "Krychę UFC" Wilczaka (WCA Warszawa) przez decyzję 3-0
80,0 kg: Adrian "Polak" Polański (WCA Warszawa) pokonał Patryka "Patrykosa" Domke (Solo Team) przez decyzję 3-0
84,4 kg: Filip "Filipek" Marcinek (Puncher Wrocław) pokonał Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka (MMAtadores Katowice) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie
98,0 kg: Dawid "Dzinold" Rzeźnik (Czerwony Smok Poznań) pokonał Szymona "Szymoola" Bessera (--) przez decyzję 3-0

Karta wstępna
61,2 kg: Wiktoria "Wiki" Jaroniewska (Strefa Walki Lubin) pokonała Martę "Martirenti" Rentel (5D Gym Warszawa) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:37 min)
87,0 kg: Radosław "Wiejski Koks" Paszko (Kimbo Team MMA) pokonał Natana Marconia (Akademia Wilanów/Copacabana) przez decyzję 3-0

Autor: Alan Felchner