free templates joomla

Wotore 5: Marcin "Zombi" Wrzosek demoluje Vaso "Psychopatę" Bakocevica! Wyniki

Marcin Wrzosek vs Vaso BakocevicW piątek 29-go kwietnia w gościnnych progach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku odbyła się kolejna gala Wotore walk na gołe pięści z najtwardszym regulaminem na polskiej scenie Mieszanych Sztuk Walki. Walką wieczoru Wotore 5, było  starcie weteranów MMA, Marcina Wrzoska i Czarnogórca Vaso Bakocevica. W karcie walk zaplanowano finał turnieju z Wotore 4, nowy turniej i kilka ciekawych superfight.

Walka wieczoru zakończyła się bardzo szybko, gdy były mistrz KSW Marcin Wrzosek sprowadził walkę do parteru. Tam uderzeniami pięściami, łokciem i głową (!) rozbił rywala. "Zombi" uwinął się w niecałą minutę i jak powiedział dowcipnie: "Mama zawsze prosiła mnie bym w życiu używał głowy". No i użył zgodnie z sugestią. Był to udany powrót po ostatnim bokserskim pojedynku na Fame MMA, gdzie mierzył się z Kasjuszem Życińskim i uległ mu na punkty.

Zwycięzcą turnieju czwartej edycji okazał się Dominik Owsiany, który sprytem i szybkością pokonał Jakuba Ozgę. Zawodnik MMA Krosno jak nie szło mu na początku, uciekał poza pole walki. Kiedy wracał atakował z wściekłością i to okazało się skuteczne, bo trafił w nos i posłał na deski Ozgę a potem dobił zgarniając 50 tysięcy głównej nagrody.

Prestiżowy rewanż na zasadach MMA stoczyli dwaj doświadczeni kickboxerzy. Michał Królik i Bartosz Batra. Ponownie jak i na gali Genesis, lepszy okazał się Królik. "Matrix" potrzebował tylko 30 sekund by zaskoczyć rywala kilkukrotnie i ostatecznie znokautować ciosem podbródkowym. Swoją walkę wygrał także Robert Maruszak, który miał przewagę, ale w międzyczasie przypadkowej kontuzji doznał rywal Szymon Szynkiewicz i musiał się wycofać z pojedynku. Wcześniej na Wotore 4 z turnieju musiał się wycofać sam Maruszak, który uszkodził nogę a ta walka była powrotem i rekompensatą.

Do finału na Wotore 6 awansowali Hiszpan Raul Joshua Stir i Bartosz „Ufol” Kwiatkowski. Obaj wygrali po dwie walki przed czasem. Na nadchodzącą galę ogłoszono pozyskanie pięściarza Mariusza Wacha i drugie zestawienie oprócz finału czyli rewanż Denisa Labrygi i Piotra Więcławskiego. Gala w Gdańsku wyszła bardzo klimatycznie, jeśli chodzi o miejsce, oprawę i prowadzenie. Minimalnie cieniem na wydarzeniu położyły się kontuzje i wczesne przerwania walk, ale to zapewne wywoła głód przed następną edycją.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
80 kg: Marcin Wrzosek (Shark Top Team Bytom) pokonał Vaso Bakocevica (Czarnogóra) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:59 min)

Finał Wotore 4
+93 kg: Dominik Owsiany (MMA Krosno) pokonał Jakuba Ozga (Akademia Sportów Walki Wilanów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:45 min)

Superfight
65 kg: Michał „Matrix” Królik (Paco Team) pokonał Bartosza Batrę (KO Gym Wrocław) przez KO (podbródkowy) w 1 rundzie (0:30 min)

Półfinały Turnieju
Raul Joshua Stir pokonał Krystiana Rosę przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie
Bartosz „Ufol” Kwiatkowski pokonał Krzysztof „Rambo” Waczyńskiego przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie

Superfight
+93 kg: Robert Maruszak (Forfit Gdańsk) pokonał Szymona Szynkiewicza (Szynkiewicz Team) przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie (1:44 min)

Ćwierćfinały Turnieju
Raul Joshua Stir pokonał Pawła Malinowskiego przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:00 min)
Paweł „Venom” Kubielas pokonał Pawła „Polskiego Wikinga” Gołębiewskiego przez KO (backfist & uderzenia) w 1 rundzie (1:15 min)
Bartosz „Ufol” Kwiatkowski pokonał Michała „Kornika” Kornackiego przez TKO (kontuzja) w 1 rundzie
Krzysztof „Rambo” Waczyński pokonał Krystiana Rosę przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:42 min)

Walka otwarcia
70 kg: Rafał Szczerbiński (Ruthless Fightcompany Rotterdam) pokonał Christosa „El Greco” Navrozidisa (Grecja) przez niejednogłośną decyzję 2-1

Autor: Tomasz Majewski