free templates joomla

KSW 69: Sebastian Przybysz obronił pas mistrza wagi koguciej! Wyniki

Martian vs Przybysz KSW 69W sobotę 23-go kwietnia największa polska organizacja MMA jaką jest KSW w hali ATM Studio w Warszawie przeprowadziła galę KSW 69, gdzie w walce wieczoru pasa wagi koguciej bronił Sebastian Przybysz (10-2 MMA, 7-2 KSW) a pretendentem był Brazylijczyk Werlleson Martins (16-5 MMA, 0-1 KSW). Poza tym w pozostałych walkach pokazało się też bezpośrednie zaplecze gwiazd polskiego MMA.

Pojedynek wieczoru miał dramatyczny i zmienny przebieg. Kolejno na deski padali i Martins i Przybysz. Wydawało się, że zakończą swoje walki przed czasem i jest to kwestią czasu. Obaj wychodzili z potężnych kłopotów, ale z rundy na rundę rysowała się przewaga Polaka, który dopiął swego w piątej rundzie, dusząc zza pleców Brazylijczyka i broniąc po raz drugi pozycji mistrza.
 
Przybysz pierwotnie za rywala miał mieć Zuriko Jojuę z Gruzji, ale ten wypadł z powodu kontuzji i Martins był opcją rezerwową. Tym nie mniej okazał się bardzo trudnym rywalem. Polak zdobył pas z rąk Antuna Racića z Chorwacji na gali KSW 59 Fight Code przed rokiem.

W poprzedzającej starcie wieczoru walce zmierzyli się polski weteran UFC Paweł Pawlak (20-4-1 MMA, 2-0 KSW) i solidny Cezary Kęsik (13-2 MMA, 3-2 KSW) z radomskiego Cross Fight. W pełnym wymian ciosów i kopnięć pojedynku, nieco lepszy okazał się 33-letni Pawlak, któremu dwóch sędziów przyznało wygraną. Niewątpliwie "Plastinho" poprawił znacząco swoje notowania rankingowe, biorąc kolejną przeszkodę, po tym jak pokonał Damiana Janikowskiego na KSW 63.

Czwarty występ i czwarte zwycięstwo zanotował utalentowany Robert Ruchała (7-0 MMA, 4-0 KSW), który w trudnej konfrontacji uporał się z reprezentującym Włochy, Michelle Baiano (7-1 MMA, 0-1 KSW). Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik okazał się bardziej przekrojowym fighterem i zasłużenie werdykt okazał się dla niego korzystny.

Komplet wyników:

Walka o pas kategorii koguciej
61,2 kg: Sebastian Przybysz (Mighty Buls Gdynia) pokonał Werllesona Martinsa (Brazylia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 5 rundzie (2:07 min)

Karta główna
83,9 kg: Paweł Pawlak (Octopus Łodź) pokonał Cezarego Kęsika (Cross Fight Radom) przez niejednogłośną decyzję 2-1 (20-28, 28-29, 29-28)
68,0 kg: Robert Ruchała (Grappling Kraków) pokonał Michele Baiano (Włochy) przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)
56,7 kg: Sara Luzar-Smajić (Chorwacja) pokonała Natalię Baczyńską (Contender Kamienna Góra) przez niejednogłośną decyzję 2-1 ()
70,3 kg: Maciej Kazieczko (Ankos MMA Poznań) pokonał Wilsona Varela (Francja) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:29 min)
77,1 kg: Artur Szczepaniak (Team Mixfighter Genk) pokonał Jivko Stoimenova (Bułgaria) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (4:28 min)

Karta wstępna
61,2 kg: Paweł Polityło (SBG Irland) pokonał Patryka Chrobaka (Berserkers Team Bielsko Biała) przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)
65,8 kg: Wojciech Kazieczko (Pepe MMA ZG) pokonał Luboša Lesáka (Czechy) przez KO (uderzenia) w 1 rundzie (1:45 min)

Autor: Tomasz Majewski