free templates joomla

Real Fight Night: Marcin Filipczak zwycięża w walce wieczoru! Wyniki

Filipczak vs JędraczkaW sobotę 2-go kwietnia w Hali Powiatowej w Pabianicach odbyła się gala Real Fight Night będąca i kontynuacją i zarazem nową odsłoną wcześniejszych imprez spod znaku Real Fight. Organizatorzy Krystian Kluczny i Adam Krasiński zapewnili jak zawsze świetną kartę walk "skrojoną" pod lokalny event i zawodników z okolicznych klubów. Mocno imprezę wsparło Starostwo Powiatowe w osobie Krzysztofa Habury i prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza.

Pojedynki tradycyjnie odbyły się w formułach MMA i Kickboxingu (zasady K-1). Trzeba przyznać, że ich zaciętość przeszła wszelkie oczekiwania i to poczynając już od walk Semi-Pro czyli półzawodowych w karcie wstępnej, aż po profesjonalne starcia w karcie głównej.

W walce wieczoru miejscowy zawodnik Marcin Filipczak (6-2) odniósł swoje szóste zawodowe zwycięstwo, zmuszając do poddania weterana polskiego MMA Arkadiusza Jędraczkę (7-16) duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie. Pojedynek nie był łatwy dla Filipczaka, który zaryzykował wskok w gilotynę i oddał po chwili pozycję rywalowi. Ten także popełnił błąd mając przewagę i ją stracił! Przed upływem trzech minut Filipczak zdołał zajść za plecy rywala i założyć efektowne duszenie. To był udany powrót do zawodowych walk MMA utalentowanego fightera, mającego kontrakt z Fight Exclusive Night i zapewne w następnym pojedynku zobaczymy go tam właśnie.

W co-main event były mistrz Krwawego Sportu, Jędrzej Durski (2-2) wypunktował wyraźnie debiutującego na zawodowym ringu Michała Saramonowicza (0-1) z Alien Kick Łódź. Udany powrót po dwóch latach zanotował uczestnik kultowego reality show MMA "Tylko Jeden" - Karol Wesling (1-1), który zdołał rozbić silnego jak tur, Arkadiusza Nowickiego (1-1). Także udany zawodowy debiut zaliczył świeżo upieczony mistrz świata GAMMA z Amsterdamu, Bartłomiej Dragański (1-0) z Dragona Fight Club Sochaczew, który poddał silnego Dariusza Wilka (0-1) w drugiej rundzie. Efektownym nokautem zaś popisał się Oskar Herczyk (4-3), który jest weteranem imprez RFN. Tym razem w wadze do 80 kg walczył z Tomaszem Riosem Turkiem z Aligatores Warszawa i zdołał go trafić prawym sierpowym w pierwszej rundzie.

W Kickboxingu dwie walki naprawdę przypadły do gustu kibicom. Najpierw pojedynek Tomasza "Bandy" Małszyckiego z Uniq Fight Club z Karolem Rubinem (Makarewicz Fight Team Ełk), gdzie zawodnik z Warszawy po bardzo zaciętym pojedynku pojedynku pokonał podpopiecznego Łukasza Makarewicza. Potem starcie Denisa Dąbkowskiego z Jenel Fight Club i Macieja Grabskiego (Aligatores Fight Club), które wygrał zawodnik ze Śląska.

Gala jest bardzo dobrym przykładem współpracy lokalnych sponsorów i władz miasta z prężnym lokalnym promotorem, któremu zależy nie tylko na zysku, ale głównie na promocji lokalnego sportu i regionu jako takiego. Pełna hala i wyprzedane na dwa tygodnie wcześniej bilety, świadczą o zainteresowaniu i "głosowaniu nogami" na Sporty Walki, bo przecież imprez w Pabianicach im okolicach nie brakuje.

Komplet wyników:

Semi Pro
70,8 kg: Krystian Drzewiecki (Direct Sport Łodź) pokonał Artur Kruszek (Octopus Łódź/Anakonda Team) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:19 min)
84,0 kg: Mateusz Kucharski (Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki) pokonał Łukasza Wardaka (Academia Gorila Żyrardów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:41 min)
93,4 kg: Michał Malinowski (Grappling Szczerbiec  Wolbórz) pokonał Filipa Grabowskiego (Tornado Team Świetochłowice) przez niejednogłośną decyzję 2-1
66,3 kg: Rafał Marczuk (Anaconda Team) pokonał Dominika Mazura (Hulk Team Police) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 2 rundzie (2:33 min)

Walki zawodowe
K-1 75 kg: Tomasz "Banda" Małszycki (Uniq Fight Club Warszawa) pokonał Karola Rubina (Makarewicz Fight Team Ełk) przez decyzję 3-0
MMA 73 kg: Arkadiusz Pałkowski (Baltic Fighters MMA Gdynia) pokonał Łukasza Machalskiego (KSW Karim Przeworsk) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:15 min)
MMA 70 kg: Bartłomiej Dragański (Dragon Fight Club Sochaczew) pokonał Dariusza Wilka (Szyszka Team) przez poddanie (trójkątne duszenie) w 2 rundzie (1:42 min)
MMA 80 kg: Oskar Herczyk (Baltic Fighters MMA) pokonał Tomasza Riosa Turka (Aligatores Warszawa) przez KO (uderzenie w 1 rundzie (1:12 min)
K-1 75 kg: Denis Dąbkowski (Jenel Fight Club) pokonał Macieja Grabskiego (Aligatores Fight Club) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Karol Wesling (Szyszka Team) pokonał Arkadiusza Nowickiego (Octopus Team) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (4:35 min)
K-1 81 kg: Jędrzej Durski (Pretorium Poznań) pokonał Michała Saramonowicza (Alien Kick Łódź) przez decyzję 3-0 (30:27 x 3)

Walka wieczoru
MMA 90 kg: Marcin "Fifek" Filipczak (Octopus Łódź) pokonał Arkadiusza Jędraczkę (Nastula Team Bielany) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:52 min)

Autor: Tomasz Majewski