free templates joomla

FEN 39: Kacper Formela mistrzem wagi piórkowej! Andryszak wypada z walki z Oli Thompsonem! Wyniki & Video

Kacper FormelaW sobotę 12-go marca w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach k.Warszawy, odbyła się gala FEN 39: LOTOS Fight Night 8 z dwiema walkami o pasy mistrzowskie w wagach piórkowej i ciężkiej. Niestety z dwóch zaplanowanych pojedynków w ostatniej chwili walka Michała Andryszaka i Oli Thompsona została odwołana. Powodem była nagła niedyspozycja zawodnika Ankos MMA Poznań.

W walce o pas wagi piórkowej Kacper Formela (13-4 MMA, 4-1 FEN) rozbił Nicolae Hanteę (5-2 MMA, 0-1 FEN) już po minucie walki trafiając go w tułów i dobijając kolejnymi uderzeniami. Hantea był zastepstwem za Arkadiya Osipyana, którego planowano wcześniej ściągnąć do walki, ale z powodu agresji Rosji na Ukrainie, mającemu tylko rosyjski paszport Ormianinowi odmówiono angażu.

W co-main event były mistrz wagi półciężkiej Marcin Wójcik (15-8 MMA, 5-1 FEN) pokonał w drugim starciu, powracającego po 5 latach Pawła Hadasia (7-2 MMA, 2-1 FEN). To była najbardziej ciekawa konfrontacja tego wieczora w Ząbkach.

Komplet wyników:

Walka o Pas Mistrzowski
65,8 kg: Kacper Formela (Mighty Bulls Gdynia) pokonał Nicolae Hanteę (Mołdawia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:04 min)

Karta główna
93,4 kg: Marcin Wójcik (Ankos MMA Poznań) pokonał Pawła Hadasia (Shark Top Team) przez TKO w 2 rundzie (3:08 min)
96,0 kg: Bartosz Szewczyk (Oleksiejczuk Team) pokonał Ezequiela Braza Silvino (Brazylia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie  (4:0)
68,0 kg: Łukasz Charzewski (Rio Grappling Wrocław) vs Matheus Pereira (Brazylia) - No Contest (przypadkowe kopnięcie) w 2 rundzie (2:39 min)
84,3 kg: Robert Bryczek (Veto Team Bielsko-Biała) pokonał Robsona Silasa (Brazylia) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:17 min)

Karta wstępna
70,8 kg: Patryk Duński (Arrachion Iława) pokonał Krzysztofa Dobrzyńskiego (Berserkers Team Szczecin) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (4:22 min)
82,0 kg: Mansur Abdurzakov (WCA Fight Team) pokonał Kacpra Bróździaka (Mighty Bulls Gdynia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (3:05 min)

Autor: Tomasz Majewski