free templates joomla

Gromda 6: "Maximus" wygrywa turniej! Thriller w walce o 100 tysięcy Zadymy i Vasyla! Wyniki

Gromda 6 Gromadzki vs HalychW piątek 17-go września w Pionkach odbyła się kolejna szósta edycja gali walk na gołe pięści Gromda 6. Impreza, którą firmują promotor Mariusz Grabowski i Mateusz Borek obejmowała 8-osobowy turniej, dwa superfighty i starcie zwycięzców dwóch edycji, czwartej i trzeciej. Właśnie w niej zmierzyli się Tomasz Gromadzki (5-1) i pochodzący z Ukrainy Vasyl Halych (5-1).

Jednak nim oni przystąpili do walki, odbył się turniej, którego faworytem był najstarszy w gronie uczestników 43-letni Dawid "Maximus" Żółtaszek (5-1), który kolejno pokonywał Dawida "Japę" Utkowskiego (0-1), Arkadiusza "Karabina" Sautera (1-1) i rezerwowego finalistę Mariusza "Mario" Kruczka (1-2), który brał udział w piątej edycji.

"Mario" zastąpił Mateusza "Świra" Wijasa (2-0) z Nowej Soli, który doznał kontuzji w drugim starciu z Przemysławem "Reksiem" Rekowskim (1-1). Żółtaszek popełnił tylko jeden błąd w pierwszej walce, gdy przepuścił podbródkowy "Japy" i był liczony. Potem z żelazną konsekwencją zrealizował plan i wygrał. Dało mu to przepustkę do finału z "Balboą" czyli kickboxerem Bartoszem Domalikiem, triumfatorem piątej edycji.

Turniej i finał przedzieliły dwa superfight, gdzie 133 kg Karol "King Kong" Grzesiuk (1-1) pokonał Kamila "Kosę" Al-Temimiego (0-1) a weteran MMA i były mistrz świata ISKA w Kickboxingu Łukasz "Goat" Parobiec (3-2) zrewanżował się 148 kilogramowemu Bartłomiejowi "Kruszynie" Bielasowi (1-1) za porażkę z Gromda 5. Stało się to wskutek przewagi i wskutek kontuzji, która przerwała walkę.

Finał gali był porywającymn widowiskiem. Tomasz Gromadzki i Vasyl Halych walczyli o 100 tysięcy złotych. Przegrany dostawał tylko 20% tej kwoty. Obaj bili się pomimo rozcięć do piątej rundy, której czas był nielimitowany. Kilkukrotne interweniował lekarz. Ostatecznie mimo dzielnej postawy "Zadymy" zatrzymał pojedynek, w którym przeważał "Vasyl", świetnie przygotowany przez Łukasza Zaborowskiego. On jest drugim po Mateuszu Kubiszynie triumfatorem finałów turniejowych.

Komplet wyników:

Ćwierćfinał turnieju
Arkadiusz "Karabin" Sauter pokonał Marcina "Wąskiego" Kunikowskiego przez TKO w 2 rundzie
Przemysław "Reksio" Rekowski pokonał Tomasza "Kaliniaka" Kalinowskiego przez TKO w 2 rundzie
Dawid "Maximus" Żółtaszek pokonał Daniela "Japę" Utkowskiego przez TKO w 3 rundzie
Mateusz "Świr" Wijas pokonał Patryka "Chacię" Chacię przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie

Półfinał turnieju
Dawid "Maximus" Żółtaszek pokonał Arkadiusza "Karabina" Sautera przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 3 rundzie
Mateusz "Świr" Wijas pokonał Przemysława "Reksia" Rekowskiego przez TKO (kontuzja) w 2 rundzie

Superfight
Karol "King Kong" Grzesiuk pokonał Kamila "Kosę" Al-Temimiego przez TKO (zatrzymanie cornera) w 2 rundzie
Łukasz "Goat" Parobiec pokonał Bartłomieja "Kruszynę" Bielasa przez TKO (kontuzja) w 3 rundzie

Finał tunieju
Dawid "Maximus" Żółtaszek pokonał Mariusza "Mario" Kruczka przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 2 rundzie

Walka wieczoru
Vasyl Halych pokonał Tomasza "Zadymę" Gromadzkiego przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 5 rundzie

Autor: Tomasz Majewski